Mihrabat Korusu

Mihrabat Korusu İstanbul ilimizin Beykoz ilçesine bağlı Kanlıca sırtında bulunur.  Boğaz manzaralı yeşillikler içerisinde İstanbul ilimizin en güzel manzaralardan birine sahiptir. İstanbul gezilecek yerler listesinde olması gereken bir yerdir.

Mihrabat Korusu yeşilliği

İstanbul Mihrabat Korusu

Mihrabat Korusu’nu Nevşehirli Damat İbrahim Paşa tarafından yaptırılarak III. Ahmet’e armağan edilen Mihrabat Kasrı’nın adını verdiği iddia edilir. Daha sonra yeniçeriler tarafında isyan sırasında yakılıp yıkılmıştır. Boğaz’ın kıyısındaki yalısıyla birlikte Abdülhamit döneminde Berlin Büyükelçisi Sadullah Paşa’nın eşi Necibe Hanım tarafından Mısırlı Abbah Halim Paşa’nın kızı olan Rukiye Hanım’a yüz görümlüğü olarak verilmiş, prenses de yalıyı bugünkü haliyle yeniden inşa ettirmiş.

Mihrabat Korusu Nerede

Günümüzde ise bu koruda piknik alanı, mesire yeri, oturma alanları bulunmaktadır. burada oturup bir yanda çayınızı yudumlarken diğer yandan da çam kokularını içinize çekip manzara keyfine yaşayabilirsiniz.  Ayrıca burada Kahvaltı yapma keyfini yaşayabilirsiniz.

Mihrabat Korusu manzarası

Mihrabat Korusu yaklaşık 210.000 metre kare üzerine kurulu geniş bir alanda yer alıyor. İçerisinde restaurant, özel davet ve organizasyon alanları, cafeterya, sosyal ve kültürel aktivite alanları, yürüyüş yolu ve anfi tiyatro bulunuyor. Burada gönlünüzce eğlenip bir şeyler yiyip içebilirsiniz.

Mihrabat Korusu İstanbul

Mihrabat Korusu Nerede?

Mihrabat Caddesi No:50 Kanlıca/Beykoz/İstanbul

Mihrabat Korusu Giriş Ücreti

Burada 180’e yakın çeşidi ile size özel kahvaltı keyfi yaşatıyor. Burada Kahvaltı fiyatı Kişi başı: 40 Tl.dir.

Mihrabat Korusu Nasıl Gidilir

Üsküdar ve Kadıköy tarafından Beykoz güzergahına doğru giden 15F, 15 numaralı otobüslerle, Mecidiyeköy’den Beykoz’a hareket eden 121A numaralı otobüslerle Körfez durağında inerek yürüyerek gidebilirsiniz.

Mihrabat Korusu’nda Fatih Sultan Mehmet Köprüsü
Mihrabat Korusu Beykoz
Mihrabat Korusu boğaza karşı kahvaltı keyfi
Mihrabat Korusu İstanbul

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here