gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Moğolistan Nerededir? – Moğolistan Doğu ve Orta Asya’da yer alan denize kıyısı olmayan bir Asya ülkesidir. 1.564.116 kilometrekarelik yüz ölçümüne sahip olan Moğolistan dünyanın en büyük ülkelerinden biridir.

Moğolistan Nerededir?

Moğolistan Ülkesinin batı ve güneydoğu kısmında Çin Halk Cumhuriyeti, kuzeyinde Rusya bulunmaktadır. Moğolistan 5 bölgeden oluşmaktadır.

Göz at ;

  1. Ulan Batur Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Moğolistan’da Gezilecek 10 Yer
  3. Moğolistan Nerede?
  4. Moğolistan’ın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Moğolistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Moğolistan ülkesinin başkenti aynı zamanda en büyük şehri olan Ulanbaturu şehridir. Ülkenin en büyük ikinci şehri ise Erdenet şehridir.  Moğolistan ülkesinin resmi dili Moğolcadır.

Ayrıca ülke genelinde Çince, Rusça ve Türkçe dilleri de konuşulmaktadır. Ülkenin para birimi tögrögdür. Moğolistan ülke nüfusunun büyük bir çoğunluğu Tibet Budizm’ine inanmaktadır. Ayrıca ülkede Hristiyanlık, Şamanizm ve Müslümanlık dinine inananlar da bulunmaktadır.

Kuru bir iklime sahip olan Moğolistan ülkesini gezmek için en ideal zaman Haziran ve Ağustos ayları arasıdır. Moğolistan 30 günü aşmayan ziyaretlerde vize istememektedir. Moğolistan ülkesine Türkiye’den Moskova üzerinden aktarma yaparak ulaşım sağlanmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here