gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Mozambik Nerededir? – Mozambik Hint Okyanusu kıyısında yer alan bir Afrika ülkesidir. Uzun yıllar boyunca sömürge hareketi etkisinde kalan Mozambik ülkesi dünyanın en fakir ve gelişmemiş ülkelerinden biridir.

Mozambik Nerededir?

Mozambik Afrika kıtasının güneyinde Hint Okyanusu kıyısında yer almaktadır. Mozambik ülkesinin batısında Zimbabve, güneybatısında Svaziland ve Güney Afrika Cumhuriyeti, kuzeybatısında Malavi ve Zambiya, kuzeyinde ise Tanzanya bulunmaktadır. Güney, orta ve kuzey olmak üzere üç bölüme ayrılmış olan Mozambik ülkesinin başkenti Maputo şehridir.

Göz at ;

  1. Maputo Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Mozambik’de Gezilecek 10 Yer
  3. Mozambik Nerede?
  4. Mozambik’in Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Mozambik Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Mozambik ülkesinin resmi dili Portekizcedir. Ülkede Portekizce dışında yaklaşık 40 farklı yerel dil ve lehçe kullanılmaktadır. Mozambik ülke nüfusunun yarıdan fazlasını Hristiyanlar oluşturmaktadır. Ayrıca ülkede yüzde 17 oranında Müslümanlar da bulunmaktadır. Ülkenin para birimi meticaldır.

Tropikal iklime sahip olan Mozambik ülkesini gezmek için en ideal zaman havanın daha az nemli olduğu ve yağışların olmadığı Nisan ve eylül ayları arasıdır. Mozambik vize isteyen ülkeler arasında yer almaktadır. Mozambik ülkesinin başkenti olan Maputo şehrine İstanbul çıkışlı uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here