Münih Viyana Arası 8 Günlük Örnek Gezi Planı

Almanya’nın Münih kenti ile Avusturya’nın başkenti Viyana arasında 8 günlük örnek bir gezi planı çıkardık. Alpleri keşfetmek ve unutulmaz bir macera ile çok güzel manzaralara şahit olmak için hazırladığımız bu güzergahı inceleyebilirsiniz.

Göz at ;

 1. Almanya Gezilecek Yerler
 2. Almanya’da Gezilecek 10 Yer
 3. Almanya Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 4. Almanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 5. Almanya Nerede?
 6. Almanya’da ki En Güzel 11 Otel
 7. Almanya Hakkında Çok Eğlenceli / İlginç Bilgiler
 8. Berlin Gezilecek Yerler
 9. Berlin Gece Hayatı
 10. Berlin Otelleri ve Berlin Otel Fiyatları
 11. Berlin Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 12. Avrupa Merkez Bankası Nerede, Nasıl Gidilir?
 13. Münih Gezilecek Yerler
 14. Münih Gece Hayatı
 15. Münih Viyana Arası 8 Günlük Örnek Gezi Planı

Münih Viyana arası 450 km’den daha az olmasına rağmen, iki şehirde ziyaretçilerine çok farklı mimari, mutfak, kültür ve tarih sunuyor. Yol boyunca, Neuschwanstein Kalesi ve Salzburg şehri gibi yerlere durabilirsiniz.

1. Münih (2 Gece)

Güney Almanya’nın Bavyera başkenti Münih’te gezimize başlıyoruz. İlk durağımız Münih. Müzeleri ve sanat galerilerini tercih ediyorsanız, Brandhorst Müzesi’ni ya da topluca Pinakotheken olarak bilinen üç müzeyi kaçırmayın. İl günümüzün tamamını bu kenti dolaşarak harcıyoruz.

2. Neuschwanstein (Mola)

Romanesk Revival tarzında inşa edilmiş 19. yüzyıldan kalma bir saray olan Neuschwanstein, bir peri masalından çıkmış gibi görünüyor ve nefes kesici manzaralar için Alp dağ etekleri arasında yer almaktadır. Kalenin içinde, geçitten dolaşırken otantik olarak yenilenmiş bir mutfağı gezebilir, muhteşem taht odasında nefesinizi kesebilir ve eski Bavyera Kralı’nın onlarca yatak odasının sebeplerini sorgulayabilirsiniz.

3. Garmisch-Partenkirchen (1 Gece)

Münih’e 100 km’den daha az mesafede olan, açık hava meraklıları tarafından sevilen bir Alp bölgesi olan Garmisch-Partenkirchen şehrine gidiyoruz. Özellikle kışın popüler olan bölge, Almanya’nın en yüksek dağı olan Zugspitze’de kayak yapacaksınız. Kar yoksa bile, Alp yollarında yürüyüş yapabilir, çevrenizdeki çarpıcı manzaraya hayran kalabilirsiniz.

4. Innsbruck (Mola)

Alman sınırının hemen karşısında Avusturya’nın Innsbruck kentine gidiyoruz. Alplerin en büyük kayak merkezi olarak da bilinen doğal bir mekandır. Yürüyüş, kayak, snowboard ve Innsbruck çeşitli tarihi mekanlara sahiptir. Şehiri gezerken mutlaka Wiltener Basilikası, 400 yıllık Bell Müzesi veya Alpenzoo adı verilen 18. yüzyıldan kalma Barok katedral Schloss Ambras’daki mimari veya zırh koleksiyonunu kaçırmayın.

5. Salzburg (2 Gece)

Münih-Viyana gezisi için bir sonraki adım, Avusturya’nın Salzburg kenti. Mozart’ın doğduğu yer olan bu şehirde müzikal etkinlikler çok fazladır. Tarihi mimari sokakları ve Schloss Hellbrunn’un güzel bahçeleri, dağın tepesinde olan Hohensalzburg Kalesi, Alter Markt Meydanı’nı oluşturan ortaçağ binaları ve inanılmaz Domz için Salzburg size iyi gelecek.

6. Viyana (2 Gece)

Avrupa gezimizi, Avusturya’nın başkenti Viyana’da 2 gece kalarak devam ettiriyoruz. Ekonomik ve kültürel merkez olan Viyana’da Hofburg Sarayı, St. Stephen Katedrali’nin çarpıcı kuleleri, muazzam Avusturya Milli Kütüphanesi ve St. Parlamentosunu gemelisiniz. Avusturya’yı terk etmeden önce, Apfelstrudel, Wiener Schnitzel ve Tafelspitz adlı haşlanmış sığır eti gibi yemeklerini tadmalısınız.

Gezi Planı

1. Gün: Münih’e varış, Münih’te uyuma

2. Gün: Münih’i keşfedin, Münih’te uyuma

3. Gün: Garmisch-Partenkirchen’e Neuschwanstein üzerinden Garmisch-Partenkirchen’de uyuma

4.Gün: Innsbruck üzerinden Salzburg’a ve Salzburg’da uyuma

5. Gün: Salzburg’u keşfedin, Salzburg’da uyuma

6. Gün: Viyana’ya, Viyana’da uyuma

7. Gün: Viyana’yı keşfedin, Viyana’da uyuma

Gün 8: Eve dönüş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz