Namık Kemal Evi Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri & Giriş Ücreti

Tekirdağ ili, Merkez ilçe Süleymanpaşa’da bulunan Namık Kemal Evi, 21 Aralık 1993 yıllında hizmete açılmıştır.

Namık Kemal bilindiği üzere 1840 yıllında Tekirdağ’da dünyaya gelmiştir. 1888 yıllında ise Yunanistan’da dünyaya veda etti. Yaşadığı süre içerisinde vatan üzerinde çok sayıda şiir ve roman yazdı. Bu nedenle vatan Şairi olarak bilinir.

Namık Kemal vefat ettikten sonra Namık Kemal Derneği kuruldu. Bu dernek 1992 yıllında Namık Kemal hatırasını yaşatmak için eski Tekirdağ evleri örnek alınarak bir ev yapar. 1944 yıllında tamamlanan ev 1993 yıllında müze olarak hizmete açılır. Tek katlı ahşap ev, 6 odalıdır. Burada Vatan şairi Namık Kemal’e ait eser ve kişisel eşyaları sergilenmektedir. Buraya yolunuz düşerse mutlaka ziyaret edin.

Namık Kemal Evi Nerede?

Namık Kemal Evi, Tekirdağ’ın  Merkez ilçe Süleymanpaşa’ya bağlı Eskicami-ortacami Mahallesi, Namık Kemal Caddesi üzerinde bulunur.

Namık Kemal Evi Nasıl Gidilir?

Namık Kemal Evi, kent merkezinden bulunur. İl merkezinden buraya yürüyerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Ya da otogardan 1, 4, 5, 7, 12 ve 15 numaralı otobüs hatlarıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Namık Kemal Evi Ziyaret Saatleri

Namık Kemal Evi, Pazartesi günleri dışında haftanın her günü 08.00-12.00 / 13.00-17.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Namık Kemal Evi Giriş Ücreti

Namık Kemal Evi Girişi Ücretsizdir. Fakat bağış kabul edilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here