gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Ottawa Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Ottawa bir Kuzey Amerika ülkesi olan Kanada’nın başkentidir. Ayrıca Ottawa ülkenin en büyük dördüncü kentidir.

Ottawa Nerede

Ottawa Ontario Eyaletinin güneydoğusunda Ottawa Irmağının kıyısında yer almaktadır. Ottawa ülkenin kültürel ve entelektüel merkezidir. Ottawa kentinde çok sayıda müze, sanat galerisi, tiyatro ve üniversite bulunmaktadır.

Göz at ;

  1. Ottawa Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Kanada’da gezilecek 10 Yer
  3. Kanada Nerede?
  4. Kanada’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Kanada Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  6. Kanada Vatandaşı Nasıl Olunur, Nasıl Gidilir?

Ottawa kentinde gezilip görülecek yerler şunlardır: Ottawa’nın simgelerinden biri olan yüksekte bir tepe üzerinde yer alan Parlamento Binası, Kanada’nın askeri tarihine ışık tutan Kanada Savaş Müzesi, Kanada Tarihi Müzesi, Ottawa Ulusal Galeri, Tarım Ve Gıda Müzesi, Ottawa kentinin kalbindeki yemyeşil bir park olan Gatineau Parkı, Ottawa’nın en sembolik ve renkli unsuru olan Ottawa Nehri’nden Ontario Gölüne kadar uzanan 200 kilometrelik Rideau Kanalı, Notre Dome Katedrali Ve Ottawa kentinin en önemli siyasi yapılarından birisi olan Rideau Binası.

Tipik bir karasal iklime sahip olan Ottawa kentini ziyaret etmek için en ideal dönem Haziran ve eylül ayları arasıdır. Ottawa kentine Türkiye’den direkt uçuş bulunmadığından Avrupa ya da Amerika üzeri aktarmalı olarak ulaşım sağlanmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here