Palandöken Kayak Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir, Ne zaman Gidilir, Konaklama imkanı ve Tanıtımı

Erzurum ili, Palandöken ilçe sınırında bulunan Palandöken Kayak Merkezi, Ülkemizin hatta Dünya’nın önemli kayak merkezlerinden biridir.

Palandöken Kayak Merkezi

2010 yıllında Dünya Üniversiteler arası Kış Oyunları ev sahipliği yapan bu kayak merkezi bu yönü ile ülkemiz için bir ilki başarmış oldu.

Palandöken İlçemizde 2000 Seyirci Kapasiteli Buz Hokeyi Salonu, 500 Seyirci Kapasiteli Short Track Salonu, Konaklı Kayak Merkezi, Kayakla Atlama Merkezi ve Palandöken Kayak Merkezi ile uluslararası yarışmalar, hatta kış olimpiyatlarının düzenlenebileceği bir turizm merkezi durumundadır.

Göz at ;

 1. Palandöken Gezilecek Yerler
 2. Palandöken Kayak Merkezi
 3. Palandöken Otelleri ve Palandöken Otel Fiyatları
 4. Palandöken Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
 5. Erzurum Gezilecek Yerler
 6. Erzurum’da Gezilecek 10 Yer
 7. Erzurum Gece Hayatı
 8. Erzurum Hakkında, Hangi Bölgede ve Nüfusu
 9. Doğu Anadolu Bölgesi’nin Güzelliğini Yaşatan, Mutlaka Ziyaret Edilmesi Gereken 10 Yer
 10. Palandöken Gezilecek Yerler
 11. Erzurum Otelleri ve Erzurum Otel Fiyatları
 12. Erzurum Nerede?
 13. Erzurum Paintball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?

Palandöken ilçesi Türkiye’nin en yüksek şehridir. 6 ay boyunca burada rahatlıkla kayak merkezin tadına varabilirsiniz. Bu kayak merkezi 1993 yıllından beri hizmet vermeye devam etmektedir. Sizin de yolunuz düşerse sevdiklerinizle birlikte kışın burada çok güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

Palandöken Kayak Merkezi Nerede?

Palandöken Kayak Merkezi, Erzurum’un Palandöken ilçesine bağlı Yunusemre Mahallesinde bulunur. Erzurum kent merkezine 5 km, Erzurum Hava alanına 30 dakika, Otogara 20 dakika uzaklıktadır.

Palandöken Kayak Merkezi Nasıl Gidilir?

Buraya gitmek için birçok seçenek bulunur. Bu seçenekleri tek tek ele almak istiyorum. Bunlar;

 • Özel aracınızla gidecekseniz; İlk başta Erzurum merkeze gelmelisiniz. Burada tabelaları takip ederek çok rahat ulaşabilirsiniz.
 • Erzurum Hava alanından  buraya gelecekseniz, Hava alanından buraya direk servisler bulunur. Bu servislere binip yaklaşık yarım saat yolculuktan sonra buraya ulaşabilirsiniz.
 • Erzurum otogarından buraya geleceksiniz, otogardan kayak merkezine giden halk otobüsleri veya taksileri kullanarak yaklaşık 20 dakika yolculuktan sonra buraya ulaşabilirsiniz.
 • Son olarak Şehir merkezinden buraya gelecekseniz, Şehir merkezinden buraya giden servisler veya taksi ile çok rahat ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine sadece 5 km uzaklıktadır.

Palandöken Kayak Merkezi Ne Zaman Gitmelisiniz?

Buraya yıllın 6 ayı ziyaret edilebilir. Kasımdan başlayıp Aralık ayına kadar ziyaret edebilirsiniz. Fakat son yıllarda burada kar yağışın az olması giden ziyaretçileri hayal kırıklığına uğramaktadır. Bu nedenle en uygun zaman Aralık, Ocak ve Şubat aylarıdır.

Palandöken Kayak Merkezi Konaklama imkanları

İlk zamanlarda burada konaklama sıkıntısı çekiliyordu. Fakat 2010 yıllında yapılan olimpiyatlardan sonra burada konaklama yönünden büyük iyileşmeler yaşanmıştır.

Kayak merkezi çevresinde çok sayıda konaklama imkanı vardır. Şehir merkezinde bulunmayan lüks oteller burada bulabileceksiniz. Buraya sömestr tatilinde gelip sevdiklerinizle harika bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz.

Palandöken Otelleri ve Palandöken Otel Fiyatları hakkında daha ayrıntılı bilgi öğrenmek için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. << Palandöken Otelleri ve Palandöken Otel Fiyatları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz