gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Panama Nerededir? – Panama Orta Amerika’da yer alan bir ülkedir. Panama Ülkesi Karayip Denizi ve Kuzey Büyük Okyanusu kıyısında yer almaktadır. Panama Ülkesi güneydoğuda Kolombiya, kuzeybatıda Kosta Rika Ülkesi ile komşudur. Panama ülkesinin başkenti Panama City şehridir.

Panama Nerededir?

Panama City ülkenin en büyük kültür ve ticaret merkezidir. Atlas Okyanusu ile Büyük Okyanusu birbirine bağlayan dünyanın en büyük kanallarından biri olan Panama Kanalı;

Göz at ;

  1. Panama City Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Panama’da Gezilecek 10 Yer
  3. Panama Nerede?
  4. Panama’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Panama Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Panama Ülkesi içinde geçmektedir. İçinde çok sayıda önemli limanları barındıran Panama ülkesi limanları ile dünya ticareti için büyük önem taşımaktadır. Panama ülkesinin resmi dili İspanyolcadır. Ülkede İspanyolca dışında İngilizce de yaygın olarak kullanılmaktadır.

Panama ülke halkının yüzde doksanı Hristiyanlık dininin Katolik mezhebine inanmaktadır. Yüzde 6’sı Protestanlık, yüzde dördü ise İslamiyet dinine inanmaktadır.

Ülkenin para birimi Panama Balboası ve ABD dolarıdır. Sıcak bir iklime sahip olan Panama ülkesini ziyaret etmek için en uygun dönem Nisan ve Mayıs aylarıdır.

Panama Ülkesi 180 günü aşmayan ziyaretlerde vize istememektedir. Türkiye’den Panama ülkesine direkt uçuş bulunmadığından dolayı ulaşım Frankfurt, Paris veya Amsterdam şehirleri üzerinden aktarmalı olarak sağlanmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here