Paşalimanı Adası Nerede, Nasıl Gidilir

Marmara’nın ikinci büyük adası olan Paşalimanı Adası Balıkesir’in Erdek ilçesinde yer alır. Paşalimanı Adası yalnızlığı ve sakinliği ile dikkat çekmektedir.

Paşalimanı Adası

Paşalimanı Adası üzerinde beş tane köy bulunmaktadır. Paşalimanı Adası adını üzerinde bulunan köylerden almıştır. Paşalimanı Adası karaya oldukça yakın bulunmaktadır. Ada Üzerinde birçok doğal güzelliğe sahip bir yer ve tarihi yapı bulunmaktadır. Temiz ve doğal sahil şeridi berrak su ile deniz seferleri bekleyen Paşalimanı Adası’nda dalış, rüzgar sörfü, yelkencilik gibi su sporları yapılmaktadır.

Paşalimanı Adası Nerede

Paşalimanı Adası Balıkesir ilinin Erdek ilçe sınırları içinde yer almaktadır.

Nasıl Gidilir

Paşalimanı Adasına ulaşmak için öncelikle Balıkesir’in Erdek ilçe merkezine ulaşmanız gerekmektedir. Erdek ilçe merkezinden Kalkan feribotlar ile yaklaşık 40 dakikalık deniz içinde güzel bir yolculuk sonucunda Paşalimanı Adası’na ulaşabilirsiniz.

4 YORUMLAR

 1. Paşalimanı adası Tek kelimeyle BERBAT ulaşım yok gemide yer bulmak için bir gece önce arabayı sıraya çekmen lazım ada çok pahalı kıstırmışlar sizi bir kere yolmaya çalışıyorlar insanlar hiç cana yakın değil köylü kurnazı pansiyon yok kaldığımız yer yataklar ve hijyen çok kötü eğlence sıfır kendinizi kafeste hissediyorsunuz yapılan hiç bir aktivite yok plajlar leş yosun taş kaya 3-5 almancı emeklinin sonunu beklediği bir yer ilk gemiyle ertesi günü avşaya kaçtık avşa iyiydi ama paşalimanına hiç uğramayın hiç bir kaybetmezsiniz hiç tavsiye etmem

 2. Türkiye’nin hiçbir yerinde böyle bir şeyle karşılaşmadım. Pansiyon yok ulaşım yok eğlence yok plajlar leş gibi taş kaya yosun tek kelimeyle berbat insanlar köy kurnazı. Yakalamışlar yolmaya çalışıyorlar çok pahalı Kesinlikle kendini dünyadan soyutlamış bir kaç almancı emeklinin sonunu beklediği bir yer hiç tavsiye etmem giderseniz pişman olursunuz çay bahçesi bile yok ilk gemiyle avşaya kaçtık avşa iyiydi paşalimanı berbattı

 3. Buraya eğlence,gırgır,şamata arayanlar rica ediyorum gitmesinn. Çünkü aradığınız eğlenceyi bulamazsınız. Burda eğlenceyi yaratacak olan sizlersiniz. Zaten avşanın hareketliliğini seven insanlar mümkünse gelmeyiniz sahilin ğzna mıçıp gidiyorsunuz.. heryer leş gibi plastik dolu. Paşalimanı , poyrazlı köyünde yakınımın yazlığında bir kaç kere kaldım. Buraya gelmek isteyenler varsa bir kaç tavsiyem var;
  1-) Buraya en az 5-10 kişi kalabalık gelin. Mümkünse en az ortalama gitar çalan eğlendirecek bir arkadaşınız varsa keyifli geçecektir.
  2-) 4-5 günden fazla kalmanızı gerektirecek bir durum yok gibi.
  3-) Eğer pansiyonda vs kalacaksanız burda iyi bir yer yok gibi. Adanın diğer köylerini bilmiyorum..
  4-) Bir de lütfen sahildeki kontrynerlar doluysa çöp poşetinizi elinizde taşıyıp boş bir çöp konteynerına atınız. Aksi takdirde bu güzel ada geriye dönülmez bir atık yığınıyla karşı karşıya kalacaktır.
  Şimdiden iyi eğlenceler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here