gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Peru Nerededir? – Peru Güney Amerika’da yer alan bir ülkedir. Peru ülkesinin doğusunda Brezilya, batısında Büyük Okyanus, kuzeyinde Ekvador ve Kolombiya, güneydoğusunda Bolivya, güneyinde ise Şili bulunmaktadır.

Peru Nerededir?

Peru başkanlık sistemi ile yönetilen üniter bir devlettir. Peru Ülkesi 26 bölge, 195 eyalet ve 1828 ilçeden oluşmaktadır. Peru ülkesinin başkenti Lima şehridir. Krallar şehri olarak bilinen Lima aynı zamanda ülkenin en büyük şehridir.

Göz at ;

  1. Lima Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Peru’da Gezilecek 10 Yer
  3. Peru Nerede?
  4. Peru’nun Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Peru Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Peru ülkesinin resmi dilleri Keçuva, Aymaraca ve İspanyolca dilleridir. Ülkenin para biriminin nuevo soldur. Peru ülke halkının yüzde 81’i Hıristiyanlık dininin Katolik mezhebine mensuptur.

Peru ülkesinde iklim bölgelere göre değişmektedir. Ülkenin Okyanus kıyısında yer alan bölgelerinde tropikal iklim, iç kısımlarında ılıman ve kuru bir iklim, Amazon ormanlarının bulunduğu bölgede ise yağışlı Amazon iklimi bulunmaktadır. Bundan dolayı gidilecek bölgeye göre ziyaret edilecek uygun tarihler değişmektedir.

Genel olarak ülkeyi ziyaret etmek için en uygun tarih Haziran ve Ağustos ayları arasıdır. Peru Ülkesi 90 günü aşmayan ziyaretlerde vize istememektedir. Peru ülkesine İstanbul çıkışlı uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here