gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Petersburg ya da diğer adıyla St. Petersburg, açılımı ise Sankt-Peterburg olarak yazılmakta ve Avrupa’nın en büyük gece hayatı ve kulüplerine sahip bir şehirdir.

Petersburg Eğlence Hayatı

Petersburg kenti bu yazı yazıldığı sırada yaklaşık olarak 5 milyon nüfusa sahip ve konaklama için güzel otellerin fiyatı geceliği en az 200 liradan başlamaktadır. Avrupa’nın ve Dünyanın en büyük ve görkemli şehirlerinden birisidir. Böyle olunca haliyle gece hayatı, eğlence hayatı ve geceleri oldukça renkli ve hareketli geçmektedir.

Göz at ;

 1. Moskova Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 2. Moskova Gezilecek Yerler
 3. Moskova Gece Hayatı
 4. Rusya Nerede?
 5. Rusya Hakkında Daha Önce Hiç Duymadığınız 25 İlginç Bilgi
 6. Rusya Vize İstiyor mu?
 7. Rusya’da Gezilecek 10 Yer
 8. Nazım Hikmet Ran Mezarı Nerede, Nasıl Gidilir?
 9. Rusya dünyanın en derin mağarasına indi
 10. Rusya Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 11. Rusya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 12. Nazım Hikmet Ran Mezarı Nerede, Nasıl Gidilir?
 13. St. Petersburg Gezilecek Yerler
 14. Petersburg Gece Hayatı

Önceleri Türkiye – Rusya arası iyiyken Rusya, Türk vatandaşlarından vize istemiyordu bu yüzden Petersburg kentinde hayli Türk’e rastlamak her zaman mümkündü. Ancak şimdilerde Rusya’nın vize istemesi ve vize ücretinin 150 dolar olması nedeniyle Türk vatandaşları adeta elini ayağını Rusya’dan çekti desek yeridir.

Zamanı ve parası olanlar için bizde sizlere Petersburg Gece Kulüpleri hakkında bu makaleyi yazmak istedik. Aşağıdaki mekanlardan herhangi birine gidebilir ve gönlünüzce eğlenebilirsiniz.

14 YORUMLAR

 1. Bana göre dünyanın en iyi gece hayatı yaşantısı burada. 2017 yılı ilk günlerinde gittiğim bu şehirden çok memnun kaldım. Tavsiye ederim.

 2. Benim merak ettiğim bir şey var. Gece vakti eğlenceden sonra taksi bulabilirmiyiz. Yanieve nasıl gideceğiz. Bu konu hakkında yardım eder misiniz.

 3. calismaya geldim buraya ruscada var evde var.bugun ilk kez cikacam bakalim tik olacakmi.nereye g’dey’m onu seciyorum/malum yarin yat pazari

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here