Samsun Amazon Heykeli Nerede, Nasıl Gidilir

Amazon Heykeli; Samsun il merkezinde Samsun Batı Park bölgesinde yer alan 51 metrekarelik alan üzerine kurulu olan Amazon Adası içerisinde yer almaktadır.

Amazon Adası Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilmiş bir bölgedir. Amazon kadınlarını anlatan Amazon Adası yapay bir ada olup bir kanal yardımı ile karadan ayrılan bir bölge adaya dönüştürülmüştür. Adaya Köprüler üzerinden ulaşım sağlanmaktadır. Amazon Adası içinde yer alan Amazon heykeli adanın girişinde yer almaktadır. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Amazon heykeli 12 metre yüksekliğe ve 4 metre genişliğe sahiptir. 6 ton ağırlığına sahip olan Amazon Heykeli savaşçı kadın figürü, kalkan ve mızrak olmak üzere üç bölümden oluşmaktadır. Amazon heykelinin sağ ve sol tarafında 24 metre uzunluğu 11 metre yüksekliğe ve 8 metre Enes sahip olan iki Asla Amazon heykeli sağ ve sol tarafında 24 metre uzunluğa, 11 metre yüksekliğe ve 8 metre ene sahip olan iki aslan heykeli bulunmaktadır. Aslan heykellerinin içine girebilirsiniz.

Amazon Heykeli Nerede

Amazon heykeli Samsun il merkezinde Amazon Adası içinde yer almaktadır.

Samsun Amazon Heykeli Nasıl Gidilir

Samsun Baruthane Bölgesi’nde yer alan Amazon Adası’na ulaşmak için otobüs veya tramvay kullanabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden Atakum tarafına giden veya Atakum’dan şehir merkezine giden bütün toplu taşıma araçları ile Amazon Adası’na ulaşabilirsiniz.

Samsun Amazon Heykeli Giriş Ücreti

Amazon Adası girişinde 1 TL ücret alınmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here