Samsun Hayvanat Bahçesi

Samsun ilimizin İlkadım ilçesinde bulunan Samsun Büyük şehir belediyesine bağlı Samsun Hayvanat Bahçesi ile ilgili topladığımız bilgileri sizinle paylaşmaktan mutluluk duyarız.

İlimizde bulunan hayvanat bahçesi Karadeniz Bölgemizin en büyük hayvanat bahçesidir.  45 farklı tür hayvanın bulunduğu hayvanat bahçesi yaklaşık 200 hayvan bulunmaktadır. bu hayvanlar çoğu iri ve yabani hayvanlar olmaktadır. 380 dönümlük arsaya tesis edilen hayvanat bahçesi 2005 yıllından beri yöre halkı ve ziyaretçilerine hizmet vermektedir. Açıldığı günden beri yapılan araştırma ve sayımla  2 milyon üzeri ziyaretçi buraya akın etmiştir.

Samsun Hayvanat Bahçesi Nerede
Samsun Hayvanat Bahçesi Nerede

Sonuç olarak bölgemizde bulunan bu hayvanat bahçesinde bulunan yabani hayvanları görmek istiyorsanız buyurun sizi samsun ilimize bekliyoruz.

Samsun Hayvanat Bahçesi
Samsun Hayvanat Bahçesi

Samsun Hayvanat Bahçesi Nerede?

Samsun Hayvanat Bahçesi, Samsun’un İlkadım ilçesine bağlı İstasyon Mahallesi, Fuar Caddesi üzerinde bulunur.

Samsun Hayvanat Bahçesi Nasıl Gidilir?

İlkadım ilçesinde bulunan  Sevgi Park yanında yer alır. Otogara 5 km, Havaalanına ise 22 km uzaklıkta bulunur. Buraya şehiriçi araçlarıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ya da şahsi aracınızla tabelalar yardımıyla buraya ulaşabilirsiniz.

Samsun Hayvanat Bahçesi Ziyaret Saatleri

Samsun Hayvanat Bahçesi hafta içi 11:00-23:30 saatleri arasında ziyarete açıktır. Hafta sonu ise 09:00-23:30 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Samsun Hayvanat Bahçesi Giriş Ücreti

Samsun Hayvanat Bahçesi Giriş ücreti Tam: 2 TL, Öğrenci 1 TL’dir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here