Sanatçılar Parkı Beşiktaş

 11 Haziran 2003 yıllında İstanbul ilimizin Beşiktaş ilçesine bağlı Akatlar semtinde açılan harika bir parktır. Bu park diğer parklardan farkı adı üzerinde sanatçılar anısına yapılmıştır.

Sanatçılar Parkı

Bu park yukarıdan da belirttiğimiz gibi diğer parklardan farkı topluma mal olmuş sanatçılar için yapılmış olup hem hayatta olan hemde bu hayatta göçüp gidenler anısına yapılmış gidenleri ölümsüzleştirmek amacıyla yapılmış mükemmel bir parktır.

Sanatçılar Parkı.

Edebiyat, resim, müzik, mimari, tiyatro ve sinema olmak üzere yedi sanat dalında etkinlikler düzenlenmesi planlanan parkta, bu dallarda önde gelen 250 sanatçının rölyef, büst, heykel ve el izleri sergileniyor zaman zaman. Burada sergilenecek sanatçıların isimlerin belirlemesi ise o semtte bulunan semt sakinleri tarafında belirlendi. İlk açılışta 7 sanatçının rölyefi, 14 sanatçının büstü, 26 sanatçının el izi yetişti. Daha sonra diğerleri de yapılmaya başlandı. Burada büstü, rölyefi, el izi bulunan sanatçılar halk tarafında büyük ilgi görüyor.

Sanatçılar Parkı Nerede

Hem misyonu hem de yeşil alanı ile bilinen bu park birçok ziyaretçi akınına uğramaktadır. Sizinde yolunuz düşerse mutlaka buraya gelmelisiniz. ayrıca burada bulunan cafelerde bir şeyler yiyip içebilirsiniz. bir şeyler yiyip içerken etrafta bulunan güzellikleri izleyebilirsiniz.

Sanatçılar Parkı İstanbul

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here