Seyfe Gölü Kuş Cenneti Nerede, Nasıl Gidilir?

Kırşehir ili, Mucur ilçe sınırında bulunan Seyfe Gölü Kuş Cenneti, 187 çeşit kuş türüyle gezilip görülmeye değer bir yerdir.

Zaman zaman kuruyan bu göl ilçemiz ve ülkemiz için çok önemli bir yere sahiptir. Çünkü bu göl dünyada nesilleri azalan Flamingo kuşlarına konakladığı bir yerdir.  600 binden fazla kuşun burada bulunması burayı Milli park haline getirmiştir.  Burada avlama yüzünde gün geçtikçe kuşların sayısı azalmaktadır. Burada çeşitli önlemler alınıyor. 50 ayrı kuş türünün kuluçkaya yattığı, 187 kuş türünün barındığı “Kuş Cenneti” ne yaklaşık 25 kuş türü de göç sırasında uğramaktadır. Ayrıca  Seyfe Gölünü en güzel izleyebileceğiniz yerler: Seyfe köyünün Badıllı mahallesinde, göl kıyısı. Buraya gidin ve gölün güzelliği ve flamingoları izleyin. Yolunuz düşerse bu göle ve kuş cennetine mutlaka uğrayınız.

Seyfe Gölü Kuş Cenneti Nerede?

Seyfe Gölü Kuş Cenneti, Kırşehir’in Mucur ilçe merkezine bağlı Seyfe Köyünde bulunur. Mucur ilçe merkezine 16 km, Kırşehir il merkezine ise 35 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Seyfe Gölü Kuş Cenneti Nasıl Gidilir?

Buraya şahsi aracınızla tabelaları takip ederek çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Ya da Mucur ilçesine gelip burada Seyfe Köyün dolmuşlarıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here