gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Sırbistan Nerededir? – Sırbistan Avrupa’nın güneydoğusunda yer alan bir ülkedir. Sırbistan Ülkesi doğuda Romanya ve Bulgaristan, batıda Hırvatistan, Bosna Hersek ve Karadağ, güneyde Makedonya ve Arnavutluk, kuzeyde Macaristan ile sınır komşusudur.

Sırbistan Nerededir?

Sırbistan parlamenter cumhuriyet ile yönetilmektedir. Sırbistan 5 istatiksel bölge, 24 şehir, 29 ilçe ve 150 belediyeden oluşmaktadır. Ülkenin başkenti aynı zamanda ülkenin en büyük şehri olan Belgrad şehridir. Belgrad şehri Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği platoda yer almaktadır.

Göz at ;

  1. Belgrad Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Belgrad Gezilecek Yerler
  3. Belgrad Otelleri ve Belgrad Otel Fiyatları
  4. Belgrad Gece Hayatı
  5. Novi Pazar Nerede, Nasıl Gidilir?
  6. Sırbistan’da Gezilecek 10 Yer
  7. Sırbistan’ın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  8. Sırbistan Nerede?
  9. Sırbistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Sırbistan ülkesinin resmi dili Sırpçadır. Ayrıca ülkede Sırpça dışında Almanca, Fransızca, Rusça, İspanyolca, İngilizce ve İtalyanca Dilleri de kullanılmaktadır.

Laik bir devlet olan Sırbistan ülkesinin resmi dini yoktur. Fakat ülke nüfusunun yüzde 85’ini Ortodoks Hristiyanları oluşturmaktadır. Ayrıca ülkede Katolikler, Protestanlar, Müslümanlar ve Ateistler de bulunmaktadır.

Sırbistan’da Gezilecek 10 Yer

Ülkenin para birimi Sırp dinarıdır. Sırbistan karasal iklime sahiptir. Bundan dolayı ülkede kışlar soğuk ve sert, yazlar ise sıcak geçmektedir. Sırbistan 90 günü aşmayan ziyaretlerde vize istememektedir. Sırbistan’ın başkenti Belgrad şehrine İstanbul çıkışlı uçuşlar bulunmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz