gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Sivrihisar Hakkında

Sivrihisar ilçesi Eskişehir’in en büyük ilçelerindendir. İlçe merkezi Ankara, Eskişehir ve İzmir kara yollarının kesişme nokta üzerindedir. Çal dağının uzantısı olan volkanik bir kaya kütlesinin eteğinde, gökyüzüne doğru yükselen sivri kayalıklarıyla dikkat çeker. İlçeye ismini bu kayalıklar vermiştir.

Sivrihisar  Nerededir?

Sivrihisar, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde bulunan Eskişehir iline bağlıdır. Sivrihisar ilçesinin nüfusu  20.746 kişiden oluşmaktadır.

Sivrihisar  Hangi Bölgededir?

Sivrihisar ilçesi Eskişehir iline bağlı olup, doğuda Günyüzü, kuzeye Mihalıççık ve Beylikova, batıda da Mahmudiye ve Çifteler ilçeleriyle birlikte güneyde de Afyonkarahisar‘ın Emirdağ ve Konya’nın Çeltik ilçeleriyle komşudur. İl merkezinde uzaklığı ise yaklaşık 96 km’dir

Sivrihisar Hangi Şehirdedir?

Sivrihisar ilçesi Eskişehir il merkezine 90 km uzaklıkta yer almaktadır. Eskişehir ilinin en büyük ilçesidir. Nasreddin Hoca, Yunus Emre, Aziz Mahmut Hüdai ve Hızır Bey gibi önemli Türk büyüklerinin Sivrihisar’dan çıktığı söylenmektedir. Sivrihisar ilçesinde bir çok tarihi yapı bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here