Bursa Soğanlı Botanik Parkı Nerede, Nasıl Gidilir?

Bursa ili, Osmangazi ilçe sınırında bulunan 150 türde 8 bin ağaç bulunduran Soğanlı Botanik Parkı, 400 dönümlük bir alanda bulunuyor.

Bol oksijenli havası ile binlerce bitkiye ev sahipliği yapan Botanik Parkta dinlenme ve spor alanları bulunmaktadır. Yemyeşil ağaçlar ve rengarenk çiçekler ile kaplı Botanik Bahçe doğal bir alan oluşturmaktadır. Botanik Park içinde İngiliz bahçesi, Japon Bahçesi, Fransız Bahçesi, kaya bahçesi ve şekilli bitkiler bahçesi gibi çeşitli bitkilerin yer aldığı bahçeler bulunmaktadır. Ayrıca Botanik Park içerisinde çocuk oyun alanı, masmavi sulara sahip üç büyük gölet, büfe ve kafe bulunmaktadır. Botanik Parkta hem türlü türlü bitkilere şahit olup hem de bol oksijenli havasında keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Soğanlı Botanik Parkı Nerede?

Soğanlı Botanik Parkı, Bursa’nın Osmangazi ilçesine bağlı Soğanlı Mahallesinde bulunmaktadır. Bursa batı yakın çevre yolunda Hayvanat Bahçesi’nin bitişiğinde yer alıyor.

Soğanlı Botanik Parkı Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için Bursa kent merkezden Soğanlı semtine giden otobüsler ile ulaşım sağlanabilir. Ya da şahsi aracınızla tabelalar yardımıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here