Soma

Soma Manisa iline bağlı bir ilçedir. Soma ilçesi Manisa il merkezine 87 km uzaklıkta yer almaktadır. Soma ilçesinde tarihi öneme sahip çok sayıda yer bulunmaktadır. Soma ilçesinde gezilecek yerler şunlardır:

Emin Hıdır Bey Camisi: Soma ilçe merkezinde Cuma Mahallesinde yer almaktadır. Emin Hıdır Bey Camisi bölgenin en eski ve en büyük camisidir. Selçuklu devleti zamanında Emin Hdır Bey tarafından inşa edilmiştir. Zamanla tahrip olan Emin Hıdır Bey Camisi 1786 yılında Süleyman Bey tarafından onarılmıştır. Günümüze sağlam olarak ulaşan Emin Hıdır Bey Camisi ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir. Ayrıca ilçe merkezine bağlı Karamanlı mahallesinde yer alan 19. Yüzyılda inşa edilen Damgacı Camisini de ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Darkale Minareli Camii: Soma ilçesine bağlı Darkale Köyünde yer alan cami köyün minareli olan tek camisidir. 19. Yüzyılda inşa edilen caminin, antik malzeme kullanılarak yapılan minaresi dikkat çekmektedir. Ayrıca Darkale Köyü yolu üzerinde 19. Yüzyılda inşa edilen cami ve hamam yer almaktadır. Tarihi güzel bir gezi için Darkale Köyünü ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Menteşe Kaplıcaları: Soma ilçe merkezine 30 km uzaklıkta bulunan Menteşe Köyünde yer almaktadır. Menteşe Kaplıca suları 85 derece sıcaklığa sahiptir. Menteşe Kaplıca suları romatizmalı hastalılara, siyatik ve kadın hastalıklarına iyi gelmektedir. Şifalı ve güzel bir tatil için Menteşe Kaplıcalarını tercih edebilirsiniz.

Soma Haritası

1-Manisa Gezi Rehberi

2-Manisa’da Gezilecek 10 Yer

3-Manisa Gece Hayatı

4-Manisa Otelleri ve Manisa Otel Fiyatları

5-Soma Otelleri ve Soma Otel Fiyatları

Soma Nasıl Gidilir
Soma Nerede Hangi Şehirde
Soma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz