Suuçtu Şelalesi

Bursa ilimizde bulunan bir doğa harikasını daha sizinle paylaşmayı kendimize borç biliyoruz. İlimizde bulunan ve tektonik deprem sonucunda oluşan Suuçtu Şelalesi ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağız.

Bursa Suuçtu Şelalesi

Fay hattının kırılması sonucu burada büyük bir çukur meydana gelmiştir. Bu çukura yaklaşık 30 metre yükseklikte su yukarıdan akmaya başlamıştır. Akan su oluşan çukurda bir gölet meydana gelmiştir. İsminin burada geldiği anlaşılmaktadır.

Bu fay hattının 1999 Marmara depremi sırasında meydana geldiği söylenilir. Bu şelalenin olduğu konum Kayın Ağaçlarıyla donatılmış bir ormanlık alandır. Yemyeşil bir alan içinde 30 metre yükseklikte akan suyun oluşturmuş olduğu göleti hayal ettikçe heyecanlanıyor insan doğrusu. Gezi ve piknik alanları da olan bu yerde sevdiklerinizle zaman geçireceğiniz güzel bir yerdir. Ayrıca şelalenin üst kısmında balık tesisleri de mevcuttur.

Sonuç olarak bu harika doğa manzaralı şelaleyi sevdiklerinizi de yanınıza alıp ziyaret etmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz…

Suuçtu Şelalesi Nerede?

Suuçtu Şelalesi,  Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Muradiye sarnıç Mahallesinde bulunur.

Suuçtu Şelalesi Nasıl Gidilir?

Yalıntaş beldesinin yolunu takip ederek Muradiye Sarnıç Köyü üzerinde rahatlıkla ulaşılabilir.

Suuçtu Şelalesi Giriş Ücreti

Suuçtu Şelalesi Giriş Ücreti; motosiklet için 5 TL, otomobil için 7.50 TL, minibüs için 20 TL, grup olarak girişlerde 35 TL ve otobüsler için 70 tl alınmaktadır.

Suuçtu Şelalesi
Suuçtu Şelalesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz