gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Taipei Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? Taipei Tayvan ülkesinin başkentidir. Taipei Çin Halk Cumhuriyetine 200 km uzaklıkta Doğu Asya’da yer almaktadır.

Taipei Nerede

Yangming Dağları ve Central Dağları arasında yer alan Taipei Tayvan’ın kuzeyinde bulmaktadır. Taipei eşsiz güzellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Kent genelinde yer alan gezilecek başlıca yerler;

Göz at ;

  1. Taipei Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Tayvan’ın başkenti, şehirleri ve bölgeleri
  3. Tayvan’da Gezilecek 10 Yer
  4. Tayvan Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Tayvan’ın eski devlet başkanı Chiang Kaishesk adına inşa edilmiş olan Chiang Kaishek Ulusal Parkı, hayvan tapınaklarını en önemlisi arasında yer alan Longshan Tapınağı, 1965 yılında kurulan Çin kültürüne ait yaklaşık 650.000 adet tarihi Çin objesi ve sanat eseri içinde bulunan Ulusal Sarayı Müzesi, Taipei Fine Arts Müzesi, 2003 yılında UNESCO tarafından dünya koruma listesine alınmış olan Tayvan halkın en önemli ibadethanelerinden birisi olan 1742 yılında tamamen ahşaptan inşa edilen Dalongdong Baoan Temple ve Katagalan Caddesi üzerinde bulunan şehrin en hareketli alanlarından biri olan 228 Peace Parktır.

Muson ikliminin etkisi altında olan Taipei kentini ziyaret etmek için en ideal dönem Ekim ve Nisan ayları arasıdır. Taipei kentinde Uluslararası bir hava limanı bulunmaktadır. Türkiye’den Taipei kentine Aktarmalı olarak ulaşım sağlanmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here