Tartini Meydanı
Tartini Meydanı

Tartini Meydanı Nerede, Nasıl Gidilir?– Güneybatı Slovenya’nın ucunda ve Adriyatik Denizi kıyılarındaki Piran şehrinde yer alan Tartini Meydanı, mutlaka ziyaret edilmesi gereken şehrin en hareketli bölgesidir.

Adriyatik Denizin fotojenik şehri Piran’da bulunan bu meydan, oldukça renkli ve popüler bir alandır. Şehrin nabzı adeta bu meydan üzerinde atmaktadır. Gerek tarihi yapılar gerekse alışveriş ve eğlence alanları bu meydan üzerinde bulunur. Buraya yıl boyunca çok sayıda kişi ziyaret etmektedir. Buraya gelen biri muazzam fotoğraf kareleri yakalar. Sizin de yolunuz düşerse sevdiklerinizle birlikte gelip harika fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz. Ayrıca meydan üzerinde ve çevresinde harika tarihi yapılar bulunur. Bunları da gezip görmemden geri dönmeyiniz.

Tartini Meydanı Nerede, Nasıl Gidilir?

Tartini Meydanı, Güneybatı Slovenya’nın ucunda ve Adriyatik Denizi kıyılarındaki Piran şehrinde bulunur. Buraya ulaşım sağlamak için ilk önce başkent Ljubljanaşehrine gelmeniz gerekir. Burada karayolu ile yaklaşık 2-2,5 saat sürek yolculuktan sonra Piran kentine ulaşım sağlayabilirsiniz. Meydan, şehrin merkezinde bulunur.

Göz at ;

 1. Ljubljana Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 2. Slovenya’da Gezilecek 10 Yer
 3. Slovenya’nın Başkenti Şehirleri ve Bölgeleri
 4. Slovenya Nerede?
 5. Slovenya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 6. Sacrario dei Caduti di Caporetto
 7. Celje Şatosu
 8. Aziz George’un Parish Kilisesi
 9. Piran Şehir Surları
 10. Tartini Meydanı
 11. Aziz Nikolas Katedrali
 12. Ljubljana Kalesi
 13. Preseren Meydanı
 14. Üçlü Köprü(Triple Bridge)
 15. Predjama Sarayı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz