Eskişehir Taşbaşı Çarşısı Nerede, Nasıl Gidilir?

Taşbaşı Çarşısı, Eskişehir halkının günlük olarak olarak alışveriş yaptıkları klasik bir Anadolu çarşısıdır.

Taşbaşı Çarşısı

Eskişehir ilimizin kuyumcuları bulunduğu kocaman bir çarşıdır. Bu çarşı 2 katlı olup ve dükkanları birbirine yapışıktır. Bu çarşıda  cep telefoncu, kırtasiye, dönerci, baharatçı, aktar, tekstilci ve kuyumcu  gibi birçok iş yeri bulunuyor. Halk arasında Kuyumcular Çarşısı olarak da bilinmektedir. Şehrin harika lezzetlerinden biri olan çil böreğin en güzel yapıldığı yerdir. Özellikle  Papağan Çil börek Evi’nde bu lezzeti tatmalısınız. Çarşıda alışveriş yapıp sevdiklerinize hadiye alabilirsiniz.

Taşbaşı Çarşısı

Taşbaşı Çarşısı Nerede?

Eskişehir’in merkez ilçesi olan Odunpazarı’na bağlı  Arifiye Mahallesi’nde bulunur. Büyükşehir Belediyesi ve Vilayet Meydanı’na yakın bir konumda bulunan çarşı İki Eylül Caddesi, Köprübaşı ve Hamamyolu Caddeleri’nden bu çarşı birbirine bağlantılıdır. 

Taşbaşı Çarşısı’na Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmanın birçok yolu vardır. Fakat size naçizane tavsiyem Tramvay ile gelmenizdir. Eğer  Osmangazi tarafından geliyorsanız tramvaya binip Stadyum durağında inmeniz gerekir. Bunun dışında şehrin  her noktasından tramvaya binerek ”Çarşı Durağında” inebilirsiniz.

Eskişehir Tramvay haritası

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here