Tayvan Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır? sorularına cevap vermek amacıyla bu yazıyı kaleme aldım. Umarım merak ettiğiniz tüm sorulara cevap bulma imkanı bulursunuz. Bunun dışında merak ettiğiniz başka bir şey var ise mutlaka yorum kısmında bize sorun.

Göz at ;

  1. Taipei Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Tayvan’ın başkenti, şehirleri ve bölgeleri
  3. Tayvan’da Gezilecek 10 Yer
  4. Tayvan Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Doğu Asya ülkesi olan Tayvan’a seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları vize almak zorundadır. Fakat burada vize almak oldukça kolaydır. Çünkü  15 Mayıs 2013 tarihinde imzalanan anlaşmaya göre Türkiye-Tayvan arasında Kapıda Vize uygulaması başlamıştır. Süresi 30 günü aşmayan ve tek girişli seyahatlerde kolaylıkla Başkent Taipei’deki Taoyuan Uluslararası Havaalanından giriş yapıp vize alabilirsiniz. Bu Havaalanı dışındaki havaalanlarından giriş yapanlar ise vize almak zorundadır.

1- Tayvan Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Tayvan’a gitmek için Kapıda Vize uygulaması olduğu için pek evrak istenmemektedir. İşte Tayvan’a giderken yanınızda mutlaka bulundurması gerekenler…

  1. Pasaport
  2. İki adet vesikalık fotoğraf
  3. Uçak bileti(Özellikle dönüş bileti ibraz etmeniz gerekir)
  4. Vize müracaat formu(Bu formu orada size veriyorlar)
  5. 24 ABD Doları işlem harcı

2- Tayvan’ın Türkiye’deki Elçilik ve Konsolosluk Adresleri

No Ülke Konsolosluğu Adres Tel Numarası
1. Tayvan Ankara Büyükelçiliği  Çankaya Mahallesi, Kazım Özalp Mh., Rabat sokak No: 16, Reşit Galip Cad ., 06700 Ankara (0312) 436 72 55

3- Tayvan Vize Ücreti Ne Kadar?

Tayvan Vize ücreti kapıda vize uygulamasıyla sadece 24 dolardır. Eğer normal olarak alırsanız bu ücret de otomatik artmaktadır.

4 Tayvan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Tayvan Kapıda Vize uygulamasıyla en fazla yarım saat içinde vizeniz elinizde hazır hale gelmektedir. Eğer Elçilik eliyle vize alacaksanız bunun için en az 2 iş günü beklemeniz gerekir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here