Tiflis Otelleri ve Tiflis Otel Fiyatları
Tiflis Otelleri ve Tiflis Otel Fiyatları

Tiflis Otelleri ve Tiflis Otel Fiyatları ile ilgili edindiğimiz izlenim ve gözlemler ışığında merak edilen bütün sorulara cevap arayacağız. Umarım verdiğimiz cevaplar sizi tatmin eder. Sorularınız yorum kısmında bizimle paylaşın.

Göz at ;

 1. Tiflis Gezilecek Yerler
 2. Batum Gezilecek Yerler
 3. Gürcistan’da Gezilecek 10 Yer
 4. Trabzon’dan Batum’a Nasıl Gidilir, Ulaşım
 5. Batum Tiflis Arası Kaç Km, Tren, Otobüs ve Ulaşım
 6. Sarp Sınır Kapısından Batum’a Nasıl Gidilir, Ulaşım
 7. Tiflis Otelleri ve Tiflis Otel Fiyatları
 8. Batum Otelleri ve Batum Otel Fiyatları
 9. Tiflis Gece Hayatı
 10. Batum Gece Hayatı
 11. Tiflis Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 12. Gürcistan Nerede?
 13. Gürcistan’ın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 14. Gürcistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 15. Batum’da Bilinen Bir Kazıklanma Hikayesi
 16. Batum’da kazıklı macera
 17. Batumi Boulevard (Batum Bulvarı)
 18. Batum Argo Teleferik
 19. Batum Botanik Bahçesi
 20. Kiev ve Batum’da Sahte Tur Rehberlerine Dikkat

Tiflis, Gürcistan’ın başkenti olup, yaklaşık 1,5 milyon nüfusuyla Kura Irmağı’nın her iki yakasında yer alır. Buraya başta Türkler olmak üzere her yıl dünyanın birçok yerinde insanlar akın etmektedir. Şehir merkezinde birçok turistik yapı bulunur. Buraya gelen turistler konaklama açısından pek sıkıntı yaşamazlar.

Çünkü şehir merkezinde veya çevresinde konaklayabileceğiniz birçok yer bulunmaktadır. Otelleri veya genç gezginlerin kalacağı uygun fiyatlı hosteller bakımından oldukça zengin bir şehir olduğunu söyleyebiliriz.

Özellikle şehir merkezinde bulunan Rustaveli caddesi üzerinde herhangi bir otelde kalabileceğiniz gibi, caddenin sonunda yer alan ve Old Town denilen eski Tiflis bölgesinde konaklayabilirsiniz. Bunun dışında Vake bölgesi de konaklamak için oldukça uygun bir yerdir.

Fakat size tavsiyem buraya gelmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırın. Bu şekilde hem işinizi sağlama alırsınız. Hem de konaklama yerinizi daha uygun fiyatta getirirsiniz. Şimdi Burada yer alan bazı konaklama yerlerinizi size önermek istiyorum. Şöyle ki;

Tiflis Otelleri ve Tiflis Otel Fiyatları

Biz Tiflis şehrinde daha çok bölgeler üzerinde duramaya çalışacağız. Tiflis’e gelen bir gezgin konaklamak için 3 ana bölgeyi tercih ederler. Bu bölgeler. Yukarıdan da belirttiğimiz gibi Rustaveli caddesi , Old Town denilen eski Tiflis bölgesi ve Vake Bölgesidir. Şimdi bu bölgeleri başlıklar halinde inceleyelim.

1-Rustaveli Caddesi

Bu cadde şehrin kalbi atıldığı bölgedir. Bütün alışveriş merkezleri, Gece mekanları, oteller ve restoranlar bu bölgede bulunur. Konaklamak için oldukça uygun bir yerdir. Şehrin birçok turistik yerine buradan yürüyerek ulaşabilirsiniz. Bu cadde gece bir başka gündüz bir başka güzel olmaktadır. Bu nedenle konaklamak için bu cadde üzerinde yer alan otelleri tercih edebilirsiniz. Şimdi bu cadde üzerinde yer alan 5 tane popüler konaklama yerini size önermek istiyorum. Şöyle ki;

 1. Guest House Near Opera
 2. Museum Hotel Orbeliani
 3. Guest House Zemeli
 4. The Terrace Boutique Hotel
 5. Downtown Apartment

2- Old Town(eski Tiflis bölgesi)

Bilindiği üzere Tiflis şehri, İpek Yolu güzergahı üzerinde yer almaktadır. Bu nedenle jeopolitik olarak önemli bir yerde bulunur. Bunun yanında birçok tarihi yapıya da ev sahipliği yapmaktadır. Fakat bu bahsettiğimiz özellikler Eski Tiflis Bölgesine aittir. Şehre gelen bir turist bu bölgeye gitmeden kesinlikle geri dönmemeli. Bu nedenle burada birçok konaklama yeri bulunmaktadır. Bu bölgede size 5 tane popüler konaklama yerini tavsiye edeceğim. Umarım memnun kalırsınız. İşte O yerler;

 1. Hotel Frida
 2. Point Hotel
 3. Tbilisi Betlemi Old Town Hotel
 4. 7 Baits Hotel
 5. Central street

3-Vake Bölgesi

Eski Tiflis’in güneybatısında yer alan Vake Bölgesi, şehrin en lüks ve en şık otelidir. Burada yer alan Lüks mağazalar, şık restoran ve kafeler oldukça yoğundur. Burada birçok konaklama yeri de bulunur. Fakat burada yer alan oteller oldukça pahalıdır. Şimdi bu bölgede yer alan 5 tane popüler konaklama yeri size önermek istiyorum. Şöyle ki;

 1. MGK Hotel
 2. Mais Guest House
 3. Orion Tbilisi
 4. Vake Hotel
 5. Luxery Home

Ucuz fiyatlı Hosteller

1-Fox Hostel: Gürcistanda faaliyet gösteren barış gönüllüleri tarafından işletilen ve küçük bütçeli seyyahlara hitap eden bir hosteldir. Şehir merkezine yarım saat mesafededir. Fiyatları 20-50 lari arasındadır.

2-Maria Hostel: Tiflis özgürlük meydanının hemen yanıbaşında yer alan 24 saat check-in ya da check-out (çıkış) yapabileceğiniz bir hosteldir. Resepsiyonda İngilizce, Gürcüce, Türkçe, Rusça ve Arapça konuşan personel bulabilirsiniz. Ücretsiz olarak Wi-Fi, bilgisayar, çamaşırhane, bagaj odası bulunmaktadır.

3-Lucky Hostel: Rustaveli metro istasyonundan 3 dakikalık yürüme mesafesinde ve Tiflis merkezde yer alan özgürlük meydanının dibinde bulunan güzel bir hosteldir. Ücretsiz Wi-Fi, çamaşırhane, bagaj odası ve buzdolabı gibi önemli olanakları bulunmaktadır.

4-HoneyHostel: Fiyatları 10-15 euro arasında yer almaktadır. 12 kişilik odaları bile bulunmaktadır.

5-Tbilisi Arrivals Inn: Rustaveli caddesinden 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. Kahvaltı ve Wi-Fi ücrete dâhildir.

Özetle Tiflis’de konaklamak için birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Zamana göre değişiklik gösterse de Tiflis otelleri genelde şu fiyat aralıklarında değişmektedir.

Lüks oteller: 550 – 1.200 TL

Orta seviye oteller: 110 – 450 TL

Ucuz oteller: 80 – 150 TL

Bunlar dışında Tiflis şehri ile ilgili daha fazla bilgi ve ayrıntı öğrenmek için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. << Tiflis Gezi Rehberi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here