gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Tokyo Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Uzak doğunun en önemli şehirlerinden biri olan Tokyo bir ada ülkesi olan Japonya’nın başkentidir.

Tokyo Nerede

Tokyo Honşu Adasının orta kesiminde Tokyo Körfezi kıyısında yer almaktadır. Tokyo kültürel yapısı, sahip olduğu tapınakları, müzeleri ve büyük parkları ile ön plana çıkmaktadır. Tokyo kentinde yer alan gezilecek başlıca yerler şunlardır:

Göz at ;

  1. Tokyo Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Japonya’da Gezilecek 10 Yer
  3. Japonya Nerede?
  4. Japonya Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Japonya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  6. Tokyo’da Aç Kalmamıza Rağmen Yengeci Yemedik
  7. Japonya’da Sumo Güreşçileri beni koridorda sıkıştırdı

Tokyonun merkezinde bulunan Japonya İmparatoru resmi evi imparatorluk Sarayı, Tokyo’nun en renkli ve popüler tapınaklarında biri olan 645 yılında inşa edilmiş bir Budist Tapınağı Sensoji Tapınağı, 1873 yılında kurulan ve birçok müzeye ve tapınağa ev sahipliği yapan kentin en turistik mekanı olan Ueno Park, 1625 yılında inşa edilen döneminde şehrin en büyük ve en zengin tapınaklarından biri olan Kaneiji Tapınağı, Japonya’nın ilk ve en önemli ulusal müzesi olan Tokyo Ulusal Müzesi, Tokyo Modern Sanat Müzesi, Tokyo Olimpiyatlarının düzenlendiği yeşil alanlar, göletler ve ormanlık alanlardan oluşan Yoyogi Parkı, bir Şinto Tapınağı olan Meiji Tapınağı ve Tokyo’nun merkezinde bulunan 333 metre yüksekliğindeki dünyanın en uzun çelik kulesi olan Tokyo Kulesi.

Subtropikal iklimin görüldüğü Tokyo kentini ziyaret etmek için en uygun dönem ilkbahar ve sonbahar mevsimleridir. Tokyo kentine Türkiye’den direkt uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here