Turgutlu

Turgutlu Manisa iline bağlı bir ilçedir.Turgutlu ilçesi Manisa il merkezine 30 km uzaklıkta yer almaktadır. Turgutlu;  Manisa’nın en büyük ilçesidir. Turgutlu ilçesinde yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Orta Park: Turgutlu ilçe merkezinde yer almaktadır. Turgutluların buluşma noktası olan bu park içinde restoran bulunmaktadır. Parkın girişinde ise üzüm salkımı anıtı ve savaş uçakları yer almaktadır. Tutrgutlu’nun en çok ziyaretçi alan bu parkın yanında tarihi saat kulesi yer almaktadır.Bu tarihi saat kulesinin kim tarafından ne zaman yapıldığı bilinmemektedir.

Urganlı Kaplıcaları: Turgutlu ilçe merkezine 17 km uzaklıkta Urganlı Yolu üzerinde yer almaktadır. Turgutlu’nun en önemli turizm merkezi olan Urganlı Kaplıcaları ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir. Urganlı Kaplıca suları yaklaşık 60 derece sıcaklığa sahiptir. Kaplıca suları romatizma, siyatik, hemeroit, cilt, sinir ve kadın hastalıklarına iyi gelmektedir. İçme suyu olarak kullanıldığında ise kaplıca suları mide, bağırsak ve böbrek hastalıklarına iyi gelmektedir. Urganlı Kaplıca çevresinde içinde açık yüzme havuzu da bulunan bir tesis yer almaktadır. Urganlı Kaplıcaları her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turist ağırlamaktadır.

Turgutlu Hangi Şehirde
Turgutlu Haritası

1-Manisa Gezi Rehberi

2-Manisa’da Gezilecek 10 Yer

3-Manisa Gece Hayatı

4-Manisa Otelleri ve Manisa Otel Fiyatları

5-Turgutlu Otelleri ve Turgutlu Otel Fiyatları

Turgutlu Nasıl Gidilir
Turgutlu Nerede
Turgutlu Seyirtepe
Turgutlu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz