Uludağ Kayak Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir

Bursa’da yer alan Uludağ kayak merkezi ülkemizdeki en tanınmış kayak merkezlerinden biri olma özelliğine sahiptir.

Uludağ kayak merkezi Bursa’nın güney batı bölümünde Fatintepe ve kuşaklıkaya tepeleri üzerinde kurulmuştur. Ülkemizin en önemli kayak merkezlerinin başında gelen Uludağ kayak merkezi 11338 hektarlık bir alana sahiptir.

Kış mevsimlerinin vazgeçilmezi olan Uludağ kayak merkezinde toplam 11 adet ana pist her seviyeye uygun pistler 13 adet liftin 7 adet telesiyej 6 adet teleski 7 adet bar 24 saat hizmet veren Acil Yardım Merkezi ve 1 adet mobil kliniği bulunmaktadır. Uludağ kayak merkezinde kayak sezonu Aralık ayının ilk haftalarında başlayıp Nisan ayının ortalarında bitmektedir. Uludağ kayak merkezinde çok sayıda otel ve pansiyon bulunmaktadır.

Uludağ Kayak Merkezi Nerede

Adres: Bursa Uludağ yolu, Uludağ, Osmangazi, Bursa, Gülbahçe 16240 Osmangazi/ Bursa

Uludağ Kayak Merkezi Nasıl Gidilir

Bursa İl merkezine 40 kilometre uzaklıkta yer alan Uludağ kayak Merkezine ulaşım çeşitli alternatiflerle sağlanmaktadır. Uludağ’a dolmuş ile ulaşmak için Bursa’ya şehir merkezinden hareket eden dolmuşları kullanabilirsiniz. Özel Aracınız ile ulaşmak için isteyen Doğu bölgesinden gelip heykel yakınlarda bulunan Pınar Başından Uludağ yoluna girip Uludağ kayak merkezine ulaşabilirsiniz. Ayrıca teleferik ile de Uludağ kayak merkezine ulaşabilirsiniz.

Uludağ Otelleri ve Uludağ Otel Fiyatları hakkında bilgi ve ayrıntı öğrenmek için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. << Uludağ Otelleri ve Uludağ Otel Fiyatları

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here