Ulus Parkı Nerede, Nasıl Gidilir?

İstanbul ilimizin Beşiktaş ilçesine bağlı Ulus semtinde bulunur. yani İlimizin Avrupa yakasında boğaz manzaralı ve dinlenebileceğiniz harika bir parktır. Gezilecek yerler listenizin en başlarda olması gereken bir yerdir.

Ulus Parkı Nerede, Nasıl Gidilir?

Ulus Parkı aynı anda hem tarihi yapıları görebilir. Hem de boğazın harika manzarasını izleyebilirsiniz bunu yaparken cafeden çay ya da kahve gibi içecekle bu izlemene keyif katabilirsiniz.

Ulus Parkı yeşilliği

Kalabalık şehir hayatında ve iş stresinde kurtulmak için sevdiklerinizle birlikte bir sabah ansızın buraya gelmelisiniz. Boğaza karşı bir kahvaltı yapabilirsiniz. Ciddi söylüyorum. Hayatınızda yaptığınız en güzel kahvaltı diyebilirim. Fiyatlar biraz fazla gelebilir. Bunun da nedeni boğaz manzaralı yer ve yapılan hizmet olarak yorumlayabilirsiniz. Buraya hafta içi gelmeye çalışın hafta sonu çok kalabalık olmaktadır.

Ulus Parkı Nerede, Nasıl Gidilir?

Bakımlı ve yeşil olan park tepeden boğaza bakmaktadır. Burada harika manzaralar bulunmaktadır. Yanınıza fotoğraf makinesini getirmeyi unutmayın. Bu harika manzaraları ölümsüzleştirmeyi ihmal etmeyin.

Ulus Parkı gece görüntüsü

Ulus Parkı Nerede

Kuruçeşme Mah., Ahmet Adnan Saygun Cad., 34340 Beşiktaş/İstanbul

Ulus Parkı Nasıl Gidilir

Toplu taşıma aracını tercih edenler için Taksim, Mecidiyeköy, Beşiktaş ve Ortaköy yönlerinden geçen DT1 ve DT2 numaralı otobüslerle, Beşiktaş ve Zincirlikuyu metrobüs yönlerinden geçen U1 numaralı otobüsle ya da Kabataş’tan hareket eden 58UL numaralı otobüsle Çamlıtepe durağında inerek Ulus Parkı’na ulaşılabilmektedir.

Ulus Parkı Kahvaltı Ücreti

Pazar Kahvaltı Ücreti Kişi başı 25-45Tl. civarındadır. Çay: 7 tl. Kahve ve Meşrubat: 15 ila 20tl. Yeme İçme: 35 ila 55tl.

Ulus Parkı boğaz manzarası

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here