Bartın Uluyayla Nerede, Nasıl Gidilir?

Bartın ili, Ulus ilçe sınırında bulunan Uluyayla, 1416m yükseklikte bulunan Göktepe’yle, 300m yükseklikte yer alan Ovacuma arasında kalan, seksen altı bin hektar genişliğinde harika bir yerdir.

Bartın Uluyayla

Ulus İlçe merkezine 27 km uzaklığında bulunan bu yayla serin havası, soğuk suyu ve yeşilliği ile insanı buraya çağırmaktadır. Yaylaya ulaşır ulaşmaz burada bulunan rengârenk çiçekler ve doğal güzellikleri siz karşılamaktadır. Burada yaban hayatta da şahit olabilirsiniz. Özellikle çok sayıda domuz bulunur. Her yaz mevsiminde Ağustos ayı içerisinde şenlikler yapılmaktadır. Buraya yolunuz düşerse mutlaka uğrayınız derim.

Uluyayla Nerede?

Uluyayla, Bartın’ın Ulus ilçesine bağlı  Güneyören Köyün sınırlarında bulunur. Ulus ilçe merkezine yaklaşık 27 km uzaklıkta bulunur.

Uluyayla Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için iki farklı seçenek bulunmaktadır. Ya Karabük-Safranbolu-Ovacuma Beldesi- Gökpınar köy yolunu kullanarak ulaşabilirsiniz. Ya da  Bartın’a gelip burada Ulus ilçesine varıp burada bulunan köprüden sağa ayrılan yolu takip ederek yaylaya ulaşabilirsiniz.

Uluyayla Konaklama 

Uluyayla’da konaklama yeri bulunmaktadır. Ayrıca burada herhangi bir tesis, lokanta ve dükkan bulunmamaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here