Ümraniye

İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan Ümraniye; İstanbul’un üçüncü büyük ilçesidir. Anadolu yakasının ise en büyük en kalabalık ilçesi olan Ümraniye merkezi konumundan dolayı ulaşım gayet kolaydır. Ümraniye’de gezilecek çok yer olmasa da gezilecek yerler şunlardır:

Trabzon Park: Ümraniye Tepeüstü’nde bulunmaktadır. Yeşil orman içinde bulunan mesire yeri olan Trabzon Parkta tabiat ile iç içe bulunan park alanı, kafeterya ve restoran bulunmaktadır. Doğa harikası bu yerde sevdikleriniz ile keyifli zamanlar geçirebilir ve İstanbul manzarasını izleyebilirsiniz. Keyifli zaman geçirmek ve İstanbul’un kalabalığından uzaklaşmak istiyorsanız Trabzon Park aradığınız yer.

Ümraniye Trabzon Park

Ihlamurkuyu Ormanı: Trabzon Parkın hemen altında bulunmaktadır. Yeşil tabiatı ve temiz havası ile sürekli ziyaretçi alan Ihlamurkuyu Ümraniye’de görülmesi gereken yerlerdendir. Ihlamurkuyu Ormanında yürüyüş ve koşu parkurları, piknik alanı kafeterya ve restoran bulunmaktadır. Ormanın bol oksijenli havasında yürüyüş ve spor yapabilir ya da aileniz ile piknik yapabilirsiniz.

Ümraniye Ihlamurkuyu Ormanı

Şile Yolu Ormanı: Anadolu yakasının en büyük ormanı olan Şile Yolu Ormanı; Ihlamurkuyu Ormanının tam karşısında bulunmaktadır. Nevzat Demir tesislerinin bulunduğu ormanda piknik yapabilirsiniz. Dilerseniz temiz havada yürüyüş ve spor yapabilirsiniz. Ayrıca orman çıkışında satılan organik meyve ve sebzelerden alabilirsiniz.

Ümraniye Şile Yolu Ormanı

Dudullu Tepesi: Çamlıca Tepesini andıran Dudullu Tepesi ihtişamlı manzarası ile görülmesi gereken yerlerdendir. Yeşil tabiata sahip bu tepede harika manzara fotoğrafları çekebilirsiniz. Ayrıca Ümraniye’de bulunan Meydan Alışveriş Merkezini de ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Ümraniye Otelleri ve Ümraniye Otel Fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. << Ümraniye Otelleri ve Ümraniye Otel Fiyatları

1-İstanbul Gezi Rehberi

2-İstanbul’da Gezilecek 30 Yer

3-İstanbul’da gezilecek 10 Yer

4-İstanbul Gece Hayatı

5-İstanbul Otelleri ve İstanbul Otel Fiyatları

Ümraniye Dudullu Tepesi
Ümraniye Çarşı
Ümraniye Hangi Şehirde
Ümraniye Haritası Nerede
Ümraniye Meydan
Ümraniye Nasıl Gidilir
Ümraniye

4 YORUMLAR

  1. Ümraniye merkezd evin varsa sıkıntı yok ama kiradaysan çok zor. Taksime biraz uzak olduğunu belirtelim. Sabiha gökçene ise baya bir meaafesi var.

  2. Merhabalar, çok güzel bir çalışma olmuş. İlk defa Ümraniye için böyle bir çalışmaya denk geldim elinize sağlık

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here