Urganlı Kaplıcaları Nerede, Nasıl Gidilir & Konaklama

Manisa ili, Turgutlu ilçe merkezinde bulunan Urganlı Kaplıcaları, görülmeye değer bir şifa kaynağıdır.

Turgutlu’nun en önemli turizm merkezi olan Urganlı Kaplıcaları ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir. Urganlı Kaplıca suları yaklaşık 60 derece sıcaklığa sahiptir. Kaplıca suları romatizma, siyatik, hemeroit, cilt, sinir ve kadın hastalıklarına iyi gelmektedir. İçme suyu olarak kullanıldığında ise kaplıca suları mide, bağırsak ve böbrek hastalıklarına iyi gelmektedir. Urganlı Kaplıca çevresinde içinde açık yüzme havuzu da bulunan bir tesis yer almaktadır. Urganlı Kaplıcaları her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turist ağırlamaktadır.

Urganlı Kaplıcaları Nerede?

Urganlı Kaplıcaları, Manisa’nın Turgutlu ilçe merkezine bağlı Cambazlı Köyünde bulunur. Turgutlu ilçe merkezine 17 km uzaklıkta Urganlı Yolu üzerinde yer almaktadır.

Urganlı Kaplıcaları Nasıl Gidilir?

Buraya şahsi aracınızla Manisa-Turgutlu yolu üzerinde tabelalar yardımıyla ulaşmanız mümkündür. Ya da Turgutlu ilçesine ulaşıp buradan kaplıcaya giden servisler bulunuyor. Bu servislerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Urganlı Kaplıcaları Konaklama İmkanları

Urganlı Kaplıcalarında açık bir havuzu bulunan tesiste 234 yataklı konaklama yeri mevcuttur. Buraya geldiğinizde konaklama yönünde hiçbir sıkıntı yaşamayacaksınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz