Uşak Atatürk ve Etnografya Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Uşak kent merkezinde bulunan Uşak Atatürk ve Etnografya Müzesi, 1978 yıllından berri müze olarak hizmet vermektedir. Uşak ilimizde mutlaka gezilip görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

Uşak ilimizde bulunan Uşak Atatürk ve Etnografya Müzesi’ne Atatürk Evi’de denilmektedir. Sebebi ise Kurtuluş Savaşı ilk cereyan edildiğinde Ulu Önder Mustafa Kemal bir süre bu evde kalmıştır. Daha sonra Yunan Komutan Nikolaos Trikupis esir düştüğünde Atatürk tarafında bu evde misafir etmiştir. Daha sonra bir süre boş kalan ev, 1978 yıllında müzeye dönüştürüldü. İki katlı olan müze de alt katında , yöresel kıyafetler, kilimler, eski silahlar ve halılar sergilenmekte. Üst katta ise Atatürk’ün şahsi eşyaları bulunduğu odalar bulunur. Bu katta duvarlarda Atatürk’e ait sözler bulunur.

Uşak Atatürk ve Etnografya Müzesi Nerede? 

Uşak Atatürk ve Etnografya Müzesi, Uşak’ın merkezine bağlı Elmalıdere Mahallesi, Hisarkapı Uluyol Sokakta bulunur.

Uşak Atatürk ve Etnografya Müzesi Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için şehir merkezinde kalkan belediye otobüsleri ve şehiriçi minibüsleriyle ulaşım sağlanabilir. Ya da buraya yürüyerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Uşak Atatürk ve Etnografya Müzesi Ziyaret Saatleri

Uşak Atatürk ve Etnografya Müzesi Pazartesi hariç Haftanın her günü ziyarete açıktır.(15 Nisan / 2 Ekim:09:00-19:00, 3 Ekim / 14 Nisan: 08:00-17:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.)

Uşak Atatürk ve Etnografya Müzesi Giriş Ücreti

Uşak Atatürk ve Etnografya Müzesi Girişi Ücretsizdir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here