Harem sahil yolu ve kız kulesi

Üsküdar Harem Sahil Yolu İstanbul ilimizin Üsküdar ilçesine bağlı Harem semtinde bulunur. Harem ile Üsküdar arasına inşa edilen bu yol hem trafiğin yükünü hafifletmiş hem de harem ile Üsküdar arasını çok kısa bir süreye indirmiş.

Uskudar Harem Sahil Yolu deniz dalgası

1988 yıllında dönemin belediye başkanı tarafında bu yol inşa edilmiştir. 4,5 km’lik yolu Başkan Bedrettin Dalan tarafında 3 dakikalık bir süreye indirmiş. 17 milyar liraya mal olmuştur. ayrıca burada yapılan Sahil Yolu’nda halk plajına giriş ve çıkışı sağlamak için 27 metre uzunluğunda iki adet alt geçit bulunuyor.

ÜSKÜDAR HAREM SAHİL YOLU VE KIZ KULESİ

İstanbul ilimizin en güzel sahil bendine sahip bu yol yürüyüş yapmak ve oturup bir şeyler yiyip içerek manzarayı seyretmek için İstanbul’da bulunan nadir yerlerden biridir. Burada oturup kız kulesine karşı oturup bir çay içmek bambaşka bir lezzettir. Bu lezzetten herkesin tatması lazım. Özellikle sabahın saatlerinde deniz havasına karşı yürümek bambaşka bir şeydir. Anlatılmaz yaşanılır denilir ya bu da böyle bir şey. Yolunuz düşerse mutlaka buraya gelip gezmenizi tavsiye ediyorum.

Harem Sahil Yolu’ndan gerçekleştirilen tarihi Surre Alayı’nın, Kız Kulesi, Galata Kulesi ve Sarayburnu siluetinin görüldüğü Salacak Sahil’den geçişi görsel

Üsküdar Harem Sahil Yolu Nasıl Gidilir?

Harem semtinde bulunan bu sahil yolu İstanbul’un birçok noktasında ulaşılabilir. Eminönü, Kabataş ve Beşiktaş’tan vapur ve motorlarla çok kısa sürelerde ulaşabilirsiniz. Veya toplu taşıma araçları da kullanarak ulaşabilirsiniz.

Uskudar Harem Sahil Yolu

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here