gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Valletta Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Valletta Malta’nın başkentidir. Valetta ülkenin güneydoğu bölgesinde yer almaktadır.

Valletta Nerede

Valletta ülkenin en büyük adası olan Malta’da yer almaktadır. Ülkenin en eski şehirlerinden birisi olan Valletta barok mimarı tarzın en ihtişamlı örnekleri olan tarihi yapı 1980 yılında UNESCO Dünya miras listesine dahil edilmiştir.

Göz at ;

  1. Valletta Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Malta Gezilecek Yerler
  3. Malta’da Yapılacak 10 Aktivite
  4. Malta Gece Hayatı
  5. Malta Nerede?
  6. Malta’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  7. Malta Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  8. Malta’nın Dünyaca Ünlü Azure Penceresi Doğaya Direnemedi

Avrupa’nın en ilgi çekici kentlerinden biri olan Valletta kentinde yer alan gezilecek yerler şunlardır: Ülkenin en kapsamlı ve prestijli arkeoloji müzesi olan Ulusal Arkeoloji Müzesi, gizli tünel geçidi odalardan oluşan bir yer altı karargahı olan Lascaris Savaş Odaları, şövalyelerin koruyucusu olarak bilinen Aziz John anısına inşa edilmiş olan barok stildeki Aziz John Katedrali, Malta’nın en büyüleyici dini yapılarından biri olan Aziz Maria Kilisesi, Üstat Sarayı ve kireç taşından oyularak yapılan odalar ve tünellerden oluşan yer altı şehri Hal Safleni Hypogeum.

Akdeniz iklimine sahip olan Valletta kentini ziyaret etmek için en ideal dönem sıcaklıkların çok bunaltıcı olmadığı ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. Valletta kentine Türkiye’den direkt uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here