Van Mavi Bayraklı PLajı Nerede, Nasıl Gidilir?
Van Mavi Bayraklı PLajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Doğu’nun incisi Van ilimizde bulunan Mavi Bayraklı PLajı hakkında kısaca izlenim ve gözlemlerimizi aktaracağız. Bunun dışında Van Mavi Bayraklı PLajı Nerede, Nasıl Gidilir? sorularına cevap bulacağız.

Van’ın merkez ilçesi Tuşba’nın Mollakasım köyünde bulunan Mavi Bayraklı Plajı, mutlaka gezip görmeniz gerekir. Bu plaj, 6 Temmuz 2018 tarihinde bir törenle mavi bayrak göndere çekilecek. Ulusal Mavi Bayrak ödülü ülkemizde ilk kez bir göl plajına verildi. Bu  oldukça önemli bir durumdur. Bugün ülkemizde toplam 459 mavi bayraklı plaj bulunur. 458 tanesi deniz plajlarına verilmiş sadece 1 tanesi göl plajına verilmiş. O da Molla kasım Halk Plajıdır.

Bunları da Mutlaka Oku ;

  1. Van’ın En Güzel 10 Köyü
  2. Sadece Van’da Yaşayanların Anlayacağı 10 Ortak His
  3. Van’a Gitmeniz İçin 10 Sebep
  4. Van’da Gezilecek 10 Yer
  5. Van’da birbirinden ilginç Manzaralar
  6. Van Gezilecek Yerler
  7. Van’da Teknolojiden Uzak, Doğayla İç İçe 20 Fotoğraf
  8. Doğu Anadolu Bölgesi’nin Güzelliğini Yaşatan, Mutlaka Ziyaret Edilmesi Gereken 10 Yer

Van şehir merkezine yaklaşık 40 km uzaklıkta bulunan bu plaja sevdiklerinizle birlikte gelip deniz, kum ve güneşin keyfini yaşayabilirsiniz. Burada bazı okurlarımız şimdi Van’da deniz yok ki. Nasıl Deniz keyfi yaşayalım diyorsunuz. Haklısınız. Fakat ülkemizin en büyük gölü Van’da bulunur. Bu nedenle Van halkı da buraya deniz denilmektedir.

200 metre uzunluğunda ve 20 metre genişliğinde harika bir plaj olup buraya sevdiklerinizle birlikte gelip harika vakit yaşayabilirsiniz. Van’ın en güzel göl suyunu burada bulabilirsiniz. Suyu oldukça temizdir. Van’ın kavurucu sıcaklığından kurtulmanın en güzel yolu bu plaja gelmek olacaktır.

Van Mavi Bayraklı Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Van Mavi Bayraklı PLajı, Van’ın merkez Tuşba ilçesine bağlı Mollakasım köyünde bulunur. Bu plaj, şehir merkezine yaklaşık 40 km uzaklıkta bulunur. Buraya ulaşmak için özel aracınızla Van-Erciş yolu üzerinde tabelalar yardımıyla çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz