Zonguldak Veyisoğlu Köyü Anıt Ağacı Nerede Nasıl Gidilir?

Bu anıt ağacı Zonguldak ilimizin Gökçebey ilçesine bağlı Veyisoğlu Köyünde bulunan koca meşe mevkinde yer alan palamut meşe ağacı T.C Kültür Turizm Bakanlığı Karabük Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Müdürlüğü tarafından 18.10.2010 tarihinde anıt ağaç olduğunu tescilenip koruma altına alınmıştır.

Bu anıt ağacın çevre düzenlemesi yapıp ziyaretçilere açılmıştır. Bu ağacın çevre düzenlemesi ve tanıtımını Gökçebey Orman İşletme Şefliği ve Orman Fidanlık Müdürlüğü’nce gerçekleştirildi. Gökçebey Kaymakamlığı ise 8 kişilik masa kurarak ziyaretçilere piknik alanı açmıştır. Söylenenlere göre ağacın 500 yaşında olduğu tahmin edilmektedir. Ağacın gövde çevresi 510 cm,yerden yüksekliği 15m ve kapladığı alan ise 300 metre karedir.

Sonuç olarak 500 yaşında ve kapalağı hacim olarak büyük olan bu ağacı merak ediyorsanız bir gün Kara Elmas ilimize yolunuzu düşürüp ziyaret edebilirsiniz.

Veyisoğlu Köyü Anıt Ağacı Nerede?

Veyisoğlu Köyü Anıt Ağacı, Zonguldak ilimizin Gökçebey ilçesine bağlı Veyisoğlu Köyünde bulunur. Zonguldak iline 50 km, Gökçebey ilçesine 2 km uzaklıktadır.

Veyisoğlu Köyü Anıt Ağacı Nasıl Gidilir?

Buraya şahsi aracınızla tabelalar yardımıyla ulaşabilirsiniz. Ya da Gökçebey ilçesine gelip burada servislerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

 Veyisoğlu Köyü Anıt Ağacı

4 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here