Zonguldak Yeni Cami Nerede, Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin Kara Elmas’ı olarak bilinen Zonguldak ilimiz ve burada bulunan Yeni Camiyi tanıtacağız size. Kentin merkezinde bulunan Yeni Cami tam olarak ne zaman yapıldığı ile ilgili kesin bilgi bulunmamaktadır.

Zonguldak Yeni Camii

Yeni Cami’nin kesin tarihi bilinmese de yakın bir tarihte inşa edildiğini söylemek pek yanlış bir bilgi olmayacaktır.  Bu cami Zonguldak ilimizin en büyük camilerden biridir. Cami iki katlı olup taş ve tuğladan inşa edilmiştir. Tavan kısmı ise ahşaptan yapılmıştır. Üzeri ise sıva ile örtünmüştür. Caminin hemen altında üzeri açık bir şadırvan mevcuttur. Caminin içinde minber bulunmaktadır. Caminin hemen yan tarafında ise minare bulunmaktadır. Caminin minaresi yakın tarihte restore edilmiştir. Camiye ilgi büyüktür. Kent merkezinde bulunması halkın uğrak yeri haline gelmiştir. Cuma günleri cami de yer bulma sıkıntısı görülmektedir.

Sonuç olarak Zonguldak ilimizde bulunan yeni cami yöre halkı tarafında yoğun ilgi göstermesinin nedeni maneviyatı yüksek bir cami olduğu halk arasında söylenmektedir. Sizi de bu camiyi ziyaret etmenizi öneririz.

Yeni Cami
Yeni Cami

Zonguldak Yeni Cami Nerede?

Zonguldak Yeni Camii, Zonguldak kent merkezine bağlı  Mithatpaşa Mahallesinde bulunur. 

Zonguldak Yeni Camii Nasıl Gidilir?

Zonguldak Yeni Camii Zonguldak kent merkezinde bulunur. Buraya yaya olarak ulaşılabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here