Yenişehir Mersin

Yenişehir Mersin iline bağlı bir ilçedir. Yenişehir ilçesi Mersin ilinin 2008 yılında büyük şehir olmasıyla ilçe olmuştur.

Yenişehir İlçesi

Yenişehir Mersin ilinin merkez ilçesidir. Yenişehir ilçesi yüz ölçümü bakımından dört merkez ilçenin en küçüğüdür. Yenişehir ilçesinde yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Muğdat Camisi

İlçe merkezinde Gazi Mahallesinde yer almaktadır. Ülkemizin Cumhuriyet Döneminden sonra yapılan en büyük ikinci camisi olma özelliğine sahiptir. Muğdat Camisi; 5500 kişiliktir. Muğdat Camisi; konferans salonu, aşevi, misafirhanesi, sağlık ocağı ve diğer birimleri ile bir külliye özelliğini taşımaktadır. Muğdat Camisi üç şerefli, 81 metre uzunluğunda, 4 minareye sahiptir.  Caminin altında alışveriş merkezi bulunmaktadır. Muğdat Camisi farklı ve görkemli yapısı ile dikkat çekmektedir.

Mersin Forum Alışveriş ve Yaşam Merkezi

İlçe merkezinde Güveneller Mahallesinde yer almaktadır. 71 bin metre karelik bir alan üzerinde yer alan Forum Alışveriş merkezi oldukça büyüktür. 2008 yılında Mersin Forum Alışveriş ve Yaşam Merkezi Avrupa’nın en iyi üç alışveriş merkezilerinden biri seçilmiştir. Aradığınız her şeyi bulacağınız Mersin Forum Alış Veriş ve Yaşam Merkezine gitmeyi ihmal etmeyin.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here