gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Zagreb Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Zagreb Hırvatistan ülkesinin başkentidir. Aynı zamanda Hırvatistan’ın en büyük kentidir.

Zagreb Nerede

Zagreb; Medvednica Dağlarının eteklerinde Sava Nehri kıyısında yer almaktadır. Zagreb Avrupa devletleri içerisinde en fazla yeşil alana sahip olan başkent olma özelliğine sahiptir.

Göz at ;

 1. Zagreb Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 2. Zagreb Gezilecek Yerler
 3. Zagreb Gece Hayatı
 4. Hırvatistan’da Gezilecek 10 Yer
 5. Hırvatistan Nerede?
 6. Hırvatistan’ın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 7. Hırvatistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 8. Split Gezilecek Yerler
 9. Split Gece Hayatı
 10. Dubrovnik Gezilecek Yerler
 11. Dubrovnik Gece Hayatı
 12. Dubrovnik Surları
 13. Diocletianus Sarayı
 14. Hvar Kalesi
 15. Euphrasian Bazilikası
 16. Gornji Ugao Tower (Dubrovnik)
 17. Pula Arena
 18. Trogir Tarihi Alanı
 19. Fortress Starigrad (Fortica)

Her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapan Zagreb kentinde gezilecek başlıca yerler şunlardır: Zagreb kentinin merkezi kabul edilen kentin Eski şehir kısmında yer alan Ban Jelacic Meydanı, Hırvatistan’ın en yüksek yapısı olan Roman Katolik Kilisesi Zagreb Katedrali, kentin en meşhur yapılarından biri olan ve 13. Yüzyılda inşa edilen St. Mark Kilisesi, dünya üzerindeki en ilginç müzelerden birisi olan biten aşklara adanmış Museum Of Broken Relationship, geçmişi 18. yüzyıla dayanan 316 hektarlık alana yayılan kentin en büyük yeşil alanı Maksimir Park, Zagreb Hırvatistan Ulusal Tiyatrosu Ve Zagreb Şehir Müzesi.

Zagreb kenti karasal iklime sahiptir. Bundan dolayı kenti ziyaret etmek için en ideal dönem sonbahar ve İlkbahar aylarıdır. Zagreb kentine İstanbul’dan uçak ya da otobüs ile ulaşım sağlanmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here