Zeus Mağarası Nerede, Nasıl Gidilir & Giriş Ücreti

Aydın ili, Kuşadası ilçe sınırında bulunan Zeus Mağarası, gezilip görülmeye değer bir yer olup Mitolojik bir geçmişe sahiptir.

Mağara içerisinde bulunan 10 – 15 metre derinliğindeki su, bir havuz oluşturmuştur. Bu havuz oldukça dikkat çekicidir. Zeus Mağarasının içinde yer alan serin suları, tatlı su ve tuzlu deniz suyunun karışması ile oluşmaktadır. Yaz aylarında turistler tarafından dikkat çeken Zeus Mağarası görülmesi gereken yerlerdendir. Zeus Mağarasında yer alan ve cilde iyi geldiğine inanılan çamur yoğun ilgi görmektedir. Ayrıca burada dalış yapmak da mümkünYaz ve kış sezonu fark etmez buranın suyu hep 5 derecedir. Yaz aylarında içeri serin kış aylarında ise sıcak olmaktadır. Buraya her yıl çok sayıda yerli ve yabancı ziyaretçi uğrar. Sizin de yolunuz düşerse mutlaka uğrayıp çamur banyosu yapın. Özellikle bayanlara önerilir.

Zeus Mağarası Nerede?

Zeus Mağarası, Aydın’ın Kuşadası ilçesine bağlı Güzelçamlı Mahallesinde bulunur. Diğer bir deyişle Kuşadası ilçesinde bulunan Dilek Yarımadası girişinde yer almaktadır.

Zeus Mağarası Nasıl Gidilir?

Dilek Yarımadası Milli Parkı giriş kapısına gelmeden 100 metre kadar geride solda bulunur.

Dilek Yarımadası Milli Parkına özel aracınız ile ilk olarak Aydın ya da İzmir üzerinden Kuşadası’na ya da Söke ilçesine gitmeniz gerekiyor. Daha sonra Davutlar ya da Güzelçamlı beldelerine ulaşmanız gerekiyor. Buraya ulaştığınızda yönlendirme tabelalarını takip ederek milli paraka ulaşabilirsiniz.

Toplu taşıma araçları ile ise; Aydın il merkezinden kalkan Kuşadası ya da Söke ilçe arabaları ile ilçelere ulaşıp buradan Davutlar ya da Güzelçamlı ilçelerine giden doluşlar ile milli parka ulaşabilirsiniz.

Zeus Mağarası Giriş Ücreti

Zeus Mağarası Girişi Ücretsizdir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here