Fındıklı Parkı beyoğlu

İstanbul’un Beyoğlu ilçesine bağlı Fındıklı semtinde bulunur. Bu park belediyenin halka açmış olduğu bir parktır. Parkta yeşillik ve boğaz manzarası ile büyülemektesiniz. Gezi planınıza burayı da eklemeyi unutmayın.

Fındıklı Parkı

Beyoğlu ilçesinin meşhur parkı doğaseverler için vazgeçilmez bir yerdir. Burada bir bankta oturup saatlerce boğazı seyredebilirsiniz. Bu parkı asıl ünlü kılan özelliği ise Mimar Sinan Üniversitesi öğrencileri yapmış oldukları heykel ve sanat ürünlerini zaman zaman bu parkta ziyaretçileriyle buluşturmaktadır.

Fındıklı Parkı Nerede

Parkta çocuklar için oyun alanları bulunur. Burada cafe, lokanta vb. ihtiyaçlarımızı karşılayacak yerler de bulunur. Park bu çevre yeşil alan olarak bilinen nadir yerlerinden biridir. Bu yüzden doğaseverler buraya sahip çıkmaktadır. Zaman zaman burada yapılacak yeni şeyler için doğaseverler hemen karşı gelip engellemektedir. Sizinde yolunuz düşerse gelip parkta oturup boğazı seyretme şansına sahip olabilirsiniz. Burada bol bol fotoğraf çekmeyi de ihmal etmeyin. Ayrıca burada bulunan Molla Çelebi Camisine de uğrayabilirsiniz.

Fındıklı Parkı beyoğlu
Fındıklı Parkı’nda Dayanışma Heykeli
Fındıklı Parkı’nda Boğaza bakış

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here