Dr. Merve Aşar
Dr. Merve Aşar

Merhabalar, ben Feride Merve Aşar 24 yaşındayım gezmeyi çoook ama çoook seviyorum. İstanbul’da üniversite eğitimimi aldım. Bu sene tıp fakültesinden mezun olup doktorluğa adımımı attım. Şu sıralar uzmanlık için TUS sınavına hazırlanıyorum. Hazırlanma dönemimi de Batı Afrika Gana’da gerçekleştiriyorum. Neden buradasın ? diye soracak olursanız ailemin 9 senedir yaşadığı yer.

Dr Merve Aşar
Dr Merve Aşar

Yarı Afrikalı sayılırız hele kardeşim 4 yaşından beri Gana’da tam Afrikalı oldu 🙂 Yoğunluğumdan vakit buldukça muhakkak gezerim. Mesleğim çok el vermese de elimden geldiğince dünyayı keşfetmeye devam edicem 🙂

Dr Merve
Dr Merve

Gezdiğim yerler arasında Türkiye’de en sevdiğim yer kesinlikle Bodruum! Muğla, Bozcaada, Hatay, Trabzon…Ülkemin her yeri apayrı güzel. Toplam 15 ülkeye gittim ilk gittiğim ülke Bulgaristan’dı babamın işi nedeniyle gitmiştik.

Feride Merve
Feride Merve

En çok bayıldığım ise açık ara Singapur! Gerçekten gitmeyenlere tavsiyemdir. İnsanları bile o kadar mükemmel ki kırmızı ışıkta bekleyen yayalar kitap okumaya başlıyorlar yeşil yandığında okuya okuya karşıya geçiyorlar ve çok saygılılar. Aynı şekilde İsviçre’deki yaşam tarzı ,insanları ,eğitim seviyesi de beni çok etkilemişti. Sanırım gittiğim yerdeki yaşamlar ve insanların davranışları da orayı sevip sevmememde büyük rol oynuyor.

Merve Aşar
Merve Aşar

En çok bulunduğum ülke Gana için şunu diyebilirim ki çok çok değişik bir kültür. İnsanlar hep mutlu hep umutlu en kötü hallerinde bile dansla mutlu olabiliyorlar. Sokaklarda hep görüceğiniz manzara bebeklerini sırtlarına bağlayan ve kafasında damacanayla(ciddiyim dolu damacana) yada kafalarında yiyecek içecek satan kadınlar oluyor hep yüzlerinde gülümsemeleriyle o kadar pozitif bir ülke ki ama maalesef yıllardır sömürülmüş ve sömürülmeye halende devam ediliyor.

Merve Venedik
Merve Venedik

Şuan aklımda gitmeyi düşündüğüm Finlandiya, Bali ve güney Kore var inşallah başta buraları olmak üzere daha nice ülkeyi görürüm daha çok deneyim daha çok anı biriktiririm. Başta dediğim gibi şimdilik Gana’dayım. Buradaki gezilerimi @dr.merveasar instagram hesabından takip edebilirsiniz. Sağlıcakla kalın bol bol gezinn. gezilecekyerler.com a çok teşekkür ediyorum 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz