Gezgin Aile
Gezgin Aile

Öncelikle herkese merhaba. 30lu yaşların başında, 15 aylık bir erkek çocuğuna sahip bir çiftiz. Akademisyen bir anne ve asker bir baba olarak yoğun iş tempomuzdan arta kalan vakitlerde doğa ile iç içe olmayı ve ailece vakit geçirmeyi çok seviyoruz.

Uzun zamandır küçük geziler yapsak da “dogaaile” İnstagram sayfasını açarak, gezilerimizi daha planlı yapmaya oğlumuz doğduktan sonra başladık. Oğlumuzu küçük yaşlardan itibaren doğa ile iç içe ve çevresine duyarlı, saygılı bir birey olarak yetiştirmek istiyoruz. Gezilerimiz zaman zaman piknik havasında geçse de, doğada uzun yürüyüşler yapmayı ve yeni yerler keşfetmeyi ihmal etmiyoruz. Eşim de ben de bir şeyleri yaşamamış ve tecrübe etmemiş insanların Bilgi birikimlerini bir sonraki nesile aktarmayacağına inanıyoruz. Bu nedenle Alp ile birlikte her gün yeni şeyler öğrenerek kendimize yeni deneyimler katmaya ve bu deneyimleri çevremize aktarmaya çalışıyoruz.

Doğa Aile
Doğa Aile

Şehir hayatında bile çocuklarla seyahat etmek ne kadar zorken, doğada seyahat etmenin ne kadar meşakkatli olduğunu tahmin edersiniz. Bu sebeple başımıza birçok traji komik şeyler de geliyor. Bizi en korkutanlardan bir tanesi Bayındır’ın Alankıyı yaylasında yaptığımız bir yürüyüş sırasında başımıza geldi. Dinlenmek için oturup birşeyler atıştırdığımız sırada uzaktan gelen bir sürünün sesini duyduk. Ses uzakta olduğu için pek endişe etmedik. Aradan beş on dakika geçmemişti ki, tam çayımızı içecekten büyük bir keçi sürüsünün içinde kaldık. O an en büyük korkumuz çoban köpeklerinin de yakında olabileceği idi. Çok geçmeden bu korkumuz gerçek oldu. Uzaktan bir Çoban köpeği yanımıza geldi ve yaklaşık iki metre yakınımızda durarak bizi tehdit olarak gördüğünü açıkça belirtir şekilde havlamaya başladı.

Gezgin Aile
Gezgin Aile

Bu olaylar olurken Alp hamakta tatlı tatlı uyuyordu. Bu nedenle hiç bir yere kıpırdayamadık. Çok şükür ki yanımızda bölgeyi tanıyan bir dostumuz vardı. Yerimizden hiç kıpırdamayarak, yüksek ve garip sesler çıkararak köpeği yanımızdan uzaklaştırmaya çalıştık. Yaklaşık 20 dk lık karşılıklı bağrışmalar sonucunda sürünün büyük kısmı yanımızdan ayrılmış ve biz de çoban köpeğine,sürüsü için tehdit oluşturmadığımızı anlatabilmiştik. Çoban köpeği etrafımızdan biraz uzaklaşınca hızlı bir şekilde toparlanıp arkamıza bakmadan oradan uzaklaştık 😉
Her ne kadar böyle istenmeyen olaylar başımıza gelse De, ailece keşif yapmak ve bir arada vakit geçirmek kadar güzel bir şey yok. Şu an için İlk hayalimiz kendimize uygun bir karavan alıp seyahatlerimizi uzun ve keyifli hale getirmek 👨‍👩‍👦

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz