Yaprak Gürdal Denizaşırı Yalnızlık
Yaprak Gürdal Denizaşırı Yalnızlık

Bloggerlıktan yazarlığa: Yaprak Gürdal’dan Kanada’ya gerçek bir göç hikâyesi

“DENİZAŞIRI YALNIZLIK”

Blog yazıları ile dünyada gezdiği onlarca ülkeyi takipçileri ie paylaşan Yaprak Gürdal, kısa bir süre önce yayınlanan ilk kitabı ile gündemde.

Başarılı gezi yazarı pandemi döneminde de üretmeye devam etti ve Türkiye’den Kanada’ya göç hikâyesini kaleme aldı. Kitabının basıldığını duyuran Gürdal bu çalışmasıyla gezi yazarlığından sonra kartvizitine bir kimlik daha eklemiş oldu.

“Denizaşırı Yalnızlık” adını taşıyan kitap yazarın Kanada’ya göç hikâyesini, Kanada’da yaşadıklarını ve Kanada, Amerika Birleşik Devletleri ve Karayipler gezi anılarını anlatıyor.

Ottawa

“Bu kitabı bana ‘hayat sana güzel’ diyenler için yazdım” diyen Gürdal, kitabında hayatta hiçbir şeyin ona kolaylıkla gelmediğini anlattığına, ödediği bedelleri gözler önüne serdiğine işaret ediyor. Sadece blog yazılarından ve gezdiği yerlerden ismini duyanlar ile takipçilerinin kendisini tanımasını istediğini kaydediyor.

Gürdal ayrıca bunları ifade ediyor: “Bu kitabı Kanada’ya göç etmeyi düşünen herkes için yazdım. Yüksek beklentilerle dünyanın öbür ucuna gidip, sonra büyük hayal kırıklıkları yaşasınlar istemedim. Bunun yanında kendi gerçeklerimi kendime itiraf ettim. Bütün hayatımı olduğu gibi ve her şeyiyle anlattım. Kendimi iyileştirmek, yaralarımı sarmak, geçmişimle barışmak istedim. Çocukluğumda kanadı kırık bir kuş iken büyüdükçe uçmayı nasıl öğrendiğimi anlattım.

Kitabımın çok anlamlı bir amacı da var. Eğitim hayatımda karşılaştığım maddi sıkıntıları başka çocuklar yaşasın istemiyorum. O nedenle kitabın tüm gelirini Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışlıyorum. Yani alacağınız her kitap bir çocuğun önündeki umut dolu yolculuğuna ışık tutacak.

Hayatlarımız sevgiyle dolsun. Yollarımız açık olsun.”

Yazarın Kanada’ya göçünü, orada 12 yıl yaşadıklarını içeren kitap Atayurt Yayınevi tarafından basıldı. Kitap tüm kitapçılarda ve internet mağazalarında satışta.

Yaprak Gürdal

www.kucukdunya.com

yaprak@kucukdunya.com

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here