Honduras Nerededir
Honduras Nerededir

Honduras Nerede? – Honduras Orta Amerika’da yer alan bir ülkedir. Honduras ülkesinin güneydoğusunda Nikaragua, kuzeybatısında Guatemala, güneybatısında ise El Salvador yer almaktadır.

Honduras Nerede?

Ülkenin güneyinde Pasifik Okyanusu, kuzeyinde ise Karayip Denizi bulunmaktadır. Honduras Ülkesi Orta Amerika’nın ikinci en kalabalık ve en büyük ülkesi olma özelliğine sahiptir. Ülke 112.492 kilometrekare yüz ölçümüne sahiptir. 18 departman ve 3 bölgeden oluşan Honduras ülkesinin başkenti Tegucigalpa şehridir. Resmi dili İspanyolcadır.

Göz at ;

  1. Honduras Gezilecek Yerler
  2. Tegucigalpa Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  3. Honduras’ta Gezilecek 10 Yer
  4. Honduras Nerede?
  5. Honduras’ın Başkenti Şehirleri ve Bölgeleri
  6. Honduras Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Ülkede İspanyolca dışında Garifuna ve Miskito dilleri de konuşulmaktadır. Ülkenin para birimi ise lempiradır. Honduras ülkesinin büyük bir çoğunluğu Hristiyanlık dininin Katolik mezhebine mensuptur. Ülkede Hristiyanlık dışında az da olsa Müslüman, Budist, Yahudi ve Protestanlar da bulunmaktadır.

Sıcak ve nemli bir iklime sahip olan Honduras ülkesini ziyaret etmek için en ideal zaman Ağustos – Kasım arası ile mart ve Mayıs ayları arasıdır. Honduras 90 günü aşmayan ziyaretlerde vize istememektedir. Honduras ülkesinin başkenti olan Tegucigalpa şehrine İstanbul çıkışlı uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here