gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Seul Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Seul Güney Kore’nin başkentidir. Aynı zamanda ülkenin en büyük ve en kalabalık şehridir. Seul 10 milyon kişilik bir nüfusa sahiptir. Dünyanın en kalabalık 13. şehridir.

Seul Nerede

Seul kenti Güney Kore’nin ticaret, kültür, eğitim ve yönetim merkezidir. Seul ülkenin Kuzeybatı bölümünde Japon Denizi ve Sarı Deniz arasında kalan Güney Kore Adasının Orta Batı bölümünde yer almaktadır.

Göz at ;

  1. Seul Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Güney Kore’de Gezilecek 10 Yer
  3. Güney Kore Nerede?
  4. Güney Kore’nin Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Güney Kore Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Kentin ortasından geçen Han Gang Nehri kenti ikiye ayırmaktadır. Asya’nın en çok ziyaret edilen şehirleri arasında yer alan Seul kentinde gezilecek başlıca yerler şunlardır:

Kentin en önemli tarihi yapılarından bir tanesi olan 1395 yılında inşa edilen Gyeongbokgoung Sarayı, kentin en popüler turistik mekânlarından biri olan yaklaşık 236 metre yüksekliğindeki Namsan Kulesi, Kore Ulusal Müzesi, 15. Yüzyılın ortalarında inşa edilen göz kamaştıran bir mimariye sahip olan Changgyeong Sarayı, Ulusal Folklor Müzesi, Seul’un köklü tarihini simgeleyen Gwanghwan Kapısı, Kral Sejong Heykeli ve kentin önemli turistik mekânlarından biri olan UNESCO tarafından Konfüçyüs tapınaklarının en eskisi kabul edilen Jongmyo Tapınağı. Seul kentinde dört mevsim yaşanmaktadır.

Kenti ziyaret etmek için en elverişli zaman yaz ve bahar aylarıdır. Seul kentine Türkiye’den direkt uçuşlar bulunmaktadır.

4 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here