gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Tunus Şehri Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Tunus kendisi ile aynı adı taşıyan bir Kuzey Afrika ülkesi olan Tunus ülkesinin başkentidir.

Tunus Şehri Nerede

Tunus kenti Tunus Gölünün yanında yer almaktadır. Tunus ülkesinin en büyük kenti olan Tunus şehri ülkenin yönetim, ticaret ve endüstri merkezidir. Tunus şehrinde yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Göz at ;

  1. Tunus Şehri Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Tunus’da Gezilecek 10 Yer
  3. Tunus’un Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  4. Tunus Nerede?
  5. Tunus Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Dünyanın en önemli mozaik müzelerinden biri olan Ulusal Bardo Müzesi, kentin en önemli dini yapılarından biri olan yedinci yüzyılda inşa edilen UNESCO Dünya Miras Listesinde bulunan Al Zaytuna Camii, 1581 ile 1660 yılları arasında yaşamış hayatını fakirlere yardım adamış bir Fransız Katolik din adamı olan Aziz Vincent de Paul adına inşa edilen Aziz Vincent de Paul Katedrali, Akdeniz’e çok yakın bir deniz gölü olan Ichkeul Gölü, 1796 yılında inşa edilen Medine Bölgesi’nde yer alan eski bir saray olan Darben Abdallah Müzesi, kentin geleneksel yaşamını ve tarihi dokusunu barındıran Medine bölgesi, kentin ilk yerleşim yeri olan Kartaca ve Fransız mimarisinin görüldüğü yapılarla ve yüksek binalarla dolu olan Ville Nouvelle.

Kurak ve sıcak bir iklime sahip olan Tunus şehrini ziyaret etmek için en uygun dönem ilkbahar aylarıdır. Tunus şehrine Türkiye’den direkt uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here