Vizesiz gidilecek harika 5 ülke

Uluslararası seyahat arama motoru Skyscanner, dünya çapında seyahat trendlerinin nabzını tutan Seyahat Alışkanlıkları Raporu’nu yayımladı. Bu rapora göre Türkler tatillerini daha çok vizesiz olan ülkeleri tercih etti. Bizde siz değerli okurlarımız için bu ülkelerden 5 tanesini seçtik. Fotoğrafları ile birlikte vermeye çalışcağız.

Türkiye’den Vizesiz gidilebilecek 5 harika ülke

1.Honduras:   Karayıp korsanların incisi olarak bilinen Honduras ülkesi Türklerin en çok tercih ettiği ülkedir. Genelde Ilıman ve tropikal bir iklime hakim olan ülke Türkiye seyhatseverlerin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Burada En az 6 geçerli pasaportu bulunan seyahatseverler, ülkeye vizesiz giriş yaparak 90 güne kadar kalabilirler. Honduras’a gidiş dönüş biletleri aktarmalı olarak ortalama 4500 TL.

Honduras

2.Bolivya:  Güney Amerika ülkesinde bulunan Bolivya farklı kültürlerin buluştuğu güzel bir ülkedir. Buradan da en az 6 ay geçerli pasaportu bulunan seyahatseverler, ülkeye vizesiz giriş yaparak 90 güne kadar kalabilirler. Bolivya’ya gidiş dönüş biletleri aktarmalı olarak ortalama 7500 TL.

Bolivya

3.Karadağ: Balkan ülkesi olan Karadağ Türklerin en çok tercih edilen diğer ülkelerden biridir.  Karadağ Türkiye vatandaşı olan seyhatseverlerden vize istemiyor. Karadağ’a gidiş dönüş biletleri aktarmalı olarak ortalama 820 TL.

Karadağ

4.Ukranya: Türklerin en çok tercih ettikleri diğer ülkelerden biride hiç şüphesiz Ukrayna’dır. Buraya gelen Türkiye vatandaşları 60 gün boyunca vizesiz dolaşma imkânına sahiptir. Ukrayna’nın tarihi, doğası, denizi ve eğlence hayatı ile insanları buraya çekmeye başarıyor. Ukrayna’ya gidiş dönüş biletleri aktarmalı olarak ortalama 666 TL.

Ukranya

5.Kuveyt: Orta doğu ülkelerinden yıldızı sürekli parlayan ülkesi Kuveyt de Türkiye vatandaşlarından vize istemiyor.  90 gün boyunca vizesiz gezilebilir. Kuveyt’e gidiş dönüş biletleri aktarmalı olarak ortalama 800 TL.

Kuveyt

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here