gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Abu Dabi Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir. Abu Dabi Birleşik Arap Emirliklerinin başkentidir. Ülkenin en yoğun nüfusa sahip ikinci şehri olan Abu Dabi şehri Arap Yarımadasında Basra Körfezinin kuzeydoğusunda bir ada üzerinde yer almaktadır.

Abu Dabi Nerede

Ana karaya 250 metreden daha az bir mesafede bulunan bu ada; anakaraya ve çevresindeki diğer adalara farklı köprülerle bağlıdır. Geçmişi M.Ö. 3. yüzyıla kadar dayanan Abu Dabi kentinde çok sayıda tarihi kalıntı bulunmaktadır.

Göz at ;

  1. Birleşik Arap Emirlikleri Gezilecek Yerler
  2. Abu Dabi Nerede
  3. Birleşik Arap Emirlikleri’nde Gezilecek 10 Yer
  4. Birleşik Arap Emirlikleri Nerede?
  5. Birlesik Arap Emirlikleri’nin Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  6. Abu Dabi’de Gezilecek 10 Yer
  7. Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Deniz kıyısında yer alan kent doğa harikası plajları ve masmavi suları ile tatilcilerin vazgeçilmez yerlerindendir.

Abu Dabi kentinde görkemli camileri, sarayları, kaleleri görebilir ve golf, su sporları, çöl safarileri yapabilirsiniz. Abu Dabi kentinde gezilecek başlıca yerler;

Dünyanın en büyük camilerinden biri olan ve kentin sembolü olan Sheikh Zayed Büyük Camii,  1898 yılında yapılan Birleşik Arap Emirlikleri’nin en önemli tarihi yapılarından biri olan Al Jahili Kalesi, Abu Dabi Ferrari Dünyası, Saadiyat Adası, Zayed Ulusal Müzesi ve Abu Dabi Deniz Müzesidir.

Abu Dabi kenti sıcak bir iklime sahip olduğundan dolayı kenti ziyaret etmek için en ideal zaman mart ve mayıs ayları arasıdır. Abu Dabi kentine İstanbul çıkışlı direkt uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here